Hubble сфотографував величезну галактику на околицях Чумацького шляху

На 235-й зустрічі Американського астрономічного товариства, що проходить у Гонолулу (штат Гаваї), було опубліковано нове дивовижне зображення, отримане телескопом Hubble. Воно демонструє UGC 2885 – одну з найбільших галактик у ближній частині Всесвіту. Відстань до неї оцінюється у 232 млн світлових років.

Галактика UGC 2885. Джерело: NASA, ESA та B. Holwerda (University of Louisville)

UGC 2885 класифікується як спіральна галактика без перемички. За розміром вона у 2,5 раза перевищує Чумацький Шлях. За оцінками астрономів, її зоряне населення становить близько одного трильйона зір (для порівняння: у нашій Галактиці «проживає» близько 200 млрд світил).

За словами дослідників, цю зоряну систему можна назвати «сплячим гігантом». Вона не входить до складу локальних галактичних груп, швидкість зореутворення в ній приблизно вдвічі менша, ніж у Чумацькому Шляху, а розташована в її центрі надмасивна чорна діра не демонструє особливої ​​активності. Чітка спіральна структура UGC 2885 вказує на те, що протягом останніх мільярдів років вона не переживала зіткнень з іншими галактиками.

Це породжує закономірне питання, як UGC 2885 змогла зрости до таких великих розмірів. Дослідники висунули кілька робочих гіпотез. Згідно з однією з них, у минулому ця галактика поглинула велику кількість своїх карликових компаньйонів. За іншою версією, вона зуміла «перетягнути» газ із ниткоподібної структури у міжгалактичному просторі. Зараз астрономи зайняті перевіркою першої гіпотези. За допомогою телескопа Hubble вони підраховують кількість кульових зоряних скупчень у гало UGC 2885. Їх надлишок вкаже на те, що вона справді поглинула велику кількість своїх сусідів.

За матеріалами: https://www.nasa.gov