Hubble роздивився розплідник зір із вибуховими результатами: фото

Космічний телескоп Hubble надіслав нову, більш детальну світлину туманності Кіля — величезної хмари пилу та газу, яка лежить на відстані 7500 світлових років від Землі. Фотографія була отримана у грудні 2022 року. На новому знімку зображена не вся туманність, а лише її невелика частина, адже повний розмір її становить 300 світлових років. Через величезний розмір туманності астрономи можуть вивчати її лише за частинами, об’єднуючи дані з окремих зображень, щоб отримати розуміння великомасштабної структури та складу туманності. Якщо ви мешкаєте у південній півкулі Землі, ви можете побачити туманність Кіля навіть неозброєним оком.

шматочок туманності Кіля
На цьому знімку космічного телескопа Hubble зображено лише шматочок туманності Кіля, зоряних ясел, що розташовані на відстані 7500 світлових років від Землі. Вся туманність занадто масивна, щоб її можна було охопити одним зображенням. Авторcтво зображення: NASA

Туманність Кіля — це розплідник зір. У його хмарах газу і пилу активно утворюються світила з вибуховими результатами. Молоді зорі розпилюють радіоактивні вітри в усіх напрямках, змушуючи навколишній газ світитися. Деякі світила в туманності Кіля виростають у 50 або 100 разів більше за наше Сонце.

Місцезнаходження окремої частини величезної мозаїки туманності Кіля
Місце розташування окремої частини величезної мозаїки туманності Кіля. Фото: NASA

Вчені вивчають такі структури, як туманність Кіля, щоб дізнатися більше про народження, ріст і смерть світил. У туманності навіть є зоря, яка, можливо, вже перебуває на межі свого життя — Ета Кіля HD 93129A. Насправді це система із двох зір, що обертаються близько одна до одної. Система пережила потужний вибух понад 150 років тому, що на короткий час зробило її найяскравішим об’єктом нашого нічного неба. Але якщо інші зорі пережили цей вибух, це означає, що згодом може трапитись інша яскрава подія.

Раніше ми повідомляли про те, як Hubble зазнімкував гравітаційну лінзу в сузір’ї Кита.

За матеріалами Space.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine