Hubble показав приголомшливий вид туманності Кіля неймовірної якості

Туманність Кіля — це супермодель серед космічних об’єктів Всесвіту. Ми бачили раніше фотографії цього об’єкта, які надавали обсерваторія VLT та космічний телескоп James Webb. Днями Hubble по-новому поглянув на цю космічну красу.

Яскраві зірки серед газу та пилу туманності Кіля, відомого зоряного ясла
Яскраві зорі серед газу та пилу туманності Кіля, відомих зоряних ясел. Фото: NASA, EKA

Блискуче зображення було опубліковане NASA цього тижня. Кіль, офіційно відома як NGC 3372, — це емісійна туманність, сяюча маса газу та пилу, де активно народжуються зорі. Це один із найвідоміших об’єктів, зорі якого надають йому вигляду привида. Туманність у Кілі розташована приблизно на відстані від 6500 до 10 000 світлових років від Землі. Ета Кіля та HD 93129A, дві наймасивніші та найяскравіші зорі у нашій Галактиці, також розташовані у межах області цієї туманності.

 «Коли зорі утворюються та виробляють ультрафіолетове випромінювання, їхні вітри розсіюють газ і пил навколо них, утворюючи темні, запорошені області, а іноді й порожні плями, де світила видно більш чітко», — йдеться у заяві NASA.

Туманність Кіля — величезна. Вона займає 300 світлових років простору. Новий знімок Hubble дозволяє детально розглянути лише невелику частину цієї туманності — від неймовірної кількості яскравих зір у цій місцевості перехоплює подих. NASA поділилася світлиною, на якій показана велика структура крупним планом в одній із центральних областей NGC 3372. Її повний розмір можна оцінити на знімку нижче.

Верхня ліва вставка позначає область туманності Кіля, яку Hubble спостерігав на новому зображенні
Верхня ліва вставка позначає область туманності Кіля, яку Hubble спостерігав на новому зображенні. Фото: NASA, EKA

Hubble витратив понад три десятиліття на вивчення Всесвіту. Те, що він продовжує створювати такі зображення, є свідченням постійного покращення обладнання, яке подовжує життя космічного телескопа. Можливо, згодом ми отримаємо більше дивовижних зображень з інших частин космосу.

Раніше ми повідомляли про два погляди телескопа Hubble на одне зоряне скупчення.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine