Вчені з Каліфорнійського університету в Ірвіні та Помонського коледжу змоделювали невелику ділянку штучного Всесвіту завширшки близько 60 млн світлових років. Усередині цього віртуального Всесвіту було виявлено сім галактик, у яких була зовсім відсутня темна матерія.
Подібна ситуація була виявлена у 2018 році. Тоді астрономи знайшли схожі галактики без ознак темної матерії. Це відкриття спантеличило вчених, але його вдалося повністю відтворити у віртуальному середовищі. Так було знайдено розгадку цього явища.
Космічний «грабіж»
Згідно з заявою Каліфорнійського університету в Ірвіні, галактики втратили свою темну матерію після зіткнення з сусідніми системами. Проте різниця в тому, що вони стикалися з галактиками, які були масивнішими за них у тисячі разів. Після низки зіткнень більші з них «перетягнули» на себе майже всю темну матерію, залишаючи меншим лише їхні зірки.
«Ця теоретична робота показує, що галактики з дефіцитом темної матерії повинні бути дуже поширені. Особливо поблизу масивних галактик», — заявив астрофізик із Цюріхського університету Роберт Фельдманн.
Що таке темна матерія?
Темна матерія — це невидима речовина, що складає до 85% усієї матерії Всесвіту. Астрономи не можуть вивчати її напряму. Але її існування підтверджується гравітаційним впливом на «звичайну» матерію.
Розкриття природи темної матерії допоможе краще зрозуміти принципи формування та існування галактик і навіть еволюцію Всесвіту.
За матеріалами Space.com
Нагадаємо, що раніше вчені знайшли спосіб «зловити» таємничу темну матерію.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine