«Гора Бога» з космосу

Представлений знімок був зроблений екіпажем МКС 6 жовтня 2020 р. На ньому можна побачити стратовулкан Ол-Доіньо-Ленгаї, що розташований на півночі Танзанії. У перекладі з мови місцевих племен ця назва перекладається як «Гора Бога».

Вулкан Ол-Доіньо-Ленгаї. Джерело: NASA

Ол-Доіньо-Ленгаї є одним із наймолодших та найактивніших вулканів Східної Африки. Його вік оцінюється у 350-400 тис. років, а висота становить 3188 м. Він регулярно вивергається, востаннє це сталося у 2013 році.

Одна з ключових особливостей Ол-Доіньо-Ленгаї полягає в унікальному хімічному складі його лави. У більшості вулканів вона багата силікатними породами. Проте лава Ол-Доіньо-Ленгаї складається з карбонатів натрію, калію та кальцію (соди, поташу, крейди) і майже не містить силікатів.

Вулкан Ол-Доіньо-Ленгаї. Джерело: NASA

Завдяки цьому вона має низку цікавих особливостей – наприклад, проривається на поверхню при відносно низьких (за вулканічними мірками) температурах, що становлять всього 500-600 ° C, і має виняткову плинність. Тому лава виглядає не червоною, а чорною або темно-коричневою і після застигання легко руйнується під впливом атмосферних опадів.

За матеріалами: https://earthobservatory.nasa.gov