Гіркі втрати та визначні перемоги: як Perseverance виживав три роки на Марсі

Минуло рівно три роки з того моменту, коли марсохід NASA Perseverance вдало та м’яко спустився на поверхню Марса. Perseverance не став першим марсоходом NASA, що здійснив посадку на цій далекій планеті, адже до цього Марс підкорив його «брат-близнюк» Curiosity, а ще раніше — Opportunity, Spirit та Mars Pathfinder. Проте, Perseverance мав значну перевагу — найсучасніше обладнання, більш вдосконалені камери з високою роздільною здатністю, які навіть зафіксували момент спуску на поверхню.

Команда NASA з Лабораторії реактивного руху (JPL) у Південній Каліфорнії відзначила третю річницю посадки Perseverance у соцмережах, поділившись останніми статистичними даними про місію. За останні 12 місяців марсохід подолав 10 км по кратеру Єзеро і зробив понад 116 тисяч знімків, переданих на Землю для детального аналізу. Величезну відстань, яку вдалося подолати завдяки прискоренню — ровер зміг розігнатися до рекордної швидкості.

Марсохід збирав зразки гірських порід і ґрунту для майбутньої місії Mars Sample Return, які будуть доставлені на Землю для докладного аналізу в лабораторіях. Також ровер висадив Ingenuity — мініатюрний дрон, який став першим літальним апаратом, що здійснив керований політ на іншій планеті у квітні 2021 року. Гелікоптер провів 72 успішних польоти, але кілька тижнів тому розширена місія Ingenuity завершилась через пошкодження лопатей, що назавжди залишило його на поверхні.

Марсохід Perseverance
Марсохід Perseverance. Фото: NASA/JPL-Caltech

Щодо Perseverance, є надія, що він продовжить свою роботу на Марсі ще довго, оскільки інший марсохід NASA, Curiosity, працює вже понад 12 років після прибуття на Червону планету.

Раніше ми повідомляли про те, як марсохід Perseverance встановив новий рекорд.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine