Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: Китай планує перейти на багаторазову надважку пускову систему після Starship. Суперземлі можуть зберігати придатні для життя умови 80 млрд років, а ми продовжуємо розповідати про планети системи TRAPPIST-1.
Сонячний вітер впливає на полярні сяйва
У березні вчені зареєстрували корональний викид маси (CME), а цього тижня сонячний вітер досягнув нашої планети, що призвело до виникнення геомагнітної бурі на Землі. Перші наслідки цієї бурі — потужні полярні сяйва, збої у роботі радіозв’язку та навігаційних систем GPS — вже відчули в Канаді та США.
CME — це викид заряджених частинок із верхніх шарів атмосфери Сонця, що називаються короною. Вони можуть взаємодіяти з магнітним полем Землі та викликати геомагнітні бурі. Окрім створення гарних полярних сяйв, такі бурі можуть порушити супутниковий зв’язок та скинути з орбіти деякі космічні апарати, а також іноді викликати перебої в подачі електроенергії.
Суперземлі можуть зберігати придатні для життя умови мільярди років
Суперземлі виправдовують свою назву, коли йдеться про підтримку придатного для життя середовища. Це пов’язано з тим, що масивні суперземні планети можуть зберігати свою атмосферу та воду протягом десятків мільярдів років.
Екзопланети, схожі на Землю, теоретично здатні підтримувати життя впродовж більш тривалих періодів, ніж наша планета, і вчені в новому дослідженні оцінюють, що вони можуть бути життєпридатними до 80 млрд років. Для порівняння: вважається, що вік нашого Всесвіту становить 13,7 млрд років.
Новини ринку
NASA назвала дату першого запуску SLS
NASA обрала три дати для першої спроби запуску надважкої ракети SLS (Space Launch System). Це 29 серпня, 2 вересня та 5 вересня. Якщо її не вдасться запустити у зазначені дні, наступні стартові вікна для польоту до Місяця будуть відкриті у період з 20 вересня до 4 жовтня та з 17 жовтня до 31 жовтня. У межах місії Artemis I SLS відправить до Місяця безпілотний космічний корабель Orion, який проведе приблизно тиждень на ретроградній селеноцентричній орбіті, після чого повернеться на Землю.
Northrop Grumman проведе випробування твердопаливного прискорювача FSB-2 SLS
Оскільки ракета SLS готується до першого польоту вже наприкінці серпня, Northrop Grumman готується до проведення випробувальних запусків Flight Support Booster-2 на своєму об’єкті в Промонторі, штат Юта. Наразі тест запланований на четвер, 21 липня.
Випробування Flight Support Booster-2 є частиною поточної програми забезпечення постійної безпеки та льотної придатності великих твердопаливних прискорювачів (SRB), які забезпечуватимуть 75% загальної тяги системи SLS протягом перших двох хвилин польоту.
Цікаве
TRAPPIST-1. Планети, на яких можливе життя (стаття)
Найцікавіша частина системи TRAPPIST-1 — це планети, що максимально схожі на Землю за розміром і на яких може існувати життя. Таких там три: TRAPPIST-1d, TRAPPIST-1e та TRAPPIST-1f. Кожна з них «землеподібна» по-своєму, і до кожної у науковців є свої запитання.
Китай планує перейти на багаторазову надважку пускову систему слідом за Starship
Китайські виробники ракет-носіїв розробляють багаторазову версію надважкої ракети «Чанчжен-9», необхідну для майбутніх мегапроектів.
Піднебесна має намір внести суттєві зміни до своїх планів космічних польотів. Про це свідчить, поява у неї планів щодо створення нових багаторазових ракет-носіїв на метані та рідкому кисні, які мають бути готові до 2035 року.
Минулого року уряд Китаю схвалив розробку надважкого носія, відомого як «Чанчжен-9». Планується, що його одноразова версія буде введена в експлуатацію до 2030 року.
Вчені дізналися, чому внутрішня область Сонячної системи обертається так повільно
Внутрішня частина Сонячної системи обертається набагато повільніше, ніж має за законами фізики. Згідно з новим дослідженням, рух невеликої кількості заряджених частинок може вирішити давню загадку, яка стосується тонких газових дисків, що обертаються навколо молодих зірок — так званих акреційних дисків. Вони існували десятки мільйонів років на ранніх стадіях еволюції планетних систем і містять невелику частину маси зірки, навколо якої обертаються — уявіть кільце, як у Сатурна, розміром із Сонячну систему. Назва «акреційні» пов’язана з тим, що газ у них повільно закручується по спіралі до центрального світила.
Читайте у попередньому дайджесті: SpaceX запустить на орбіту телескоп Roman за 255 млн доларів, а військові США завершили випробування гіперзвукової авіаракети: дайджест новин
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine