SpaceX запустить на орбіту телескоп Roman за 255 млн доларів, а військові США завершили випробування гіперзвукової авіаракети: дайджест новин

Підбірка найцікавіших космічних новин до сніданку: вантажний корабель відстикувався від китайської космічної станції. ESA профінансує створення супутника, який покращить якість прогнозів погоди, а вчені показали, як чорні діри перетворюють зірки на «спагетті».

Американські військові завершили випробування гіперзвукової авіаракети HAWC

Компанії Raytheon Missiles & Defense і Northrop Grumman оголосили про друге успішне випробування повітряно-реактивної зброї, яка може літати зі швидкістю, що більш ніж у п’ять разів перевищує швидкість звуку. Гіперзвукова ракета Hypersonic Air-breathing Weapon Concept (HAWC) пересувається у верхніх шарах атмосфери — на висоті понад 18 км — зі швидкістю близько 6200 км/год.

На думку розробників, існують очевидні ознаки того, що Китай і росія останніми роками просуваються у створенні гіперзвукової зброї семимильними кроками. Така ситуація змусила Міністерство оборони США поспішити з розробкою першої в Америці бойової гіперзвукової ракети.

«Тяньчжоу-3» відстикувався від китайської космічної станції

Китайський вантажний космічний корабель «Тяньчжоу-3» відстикувався від станції «Тяньгун» після виконання всіх поставлених завдань. Це ще один крок у будівництві орбітального комплексу. Заступник головного конструктора команди вантажних космічних кораблів Пекінського центру управління польотами Цзян Пін розповів: «Щоб пристикувати лабораторний модуль «Веньянь», нам необхідно було звільнити для нього місце — відстикувати «Тяньчжоу-3». Процес пройшов успішно, корабель завершив відстиковку та перейшов у режим самостійного орбітального польоту».

Новини ринку

Телескоп Romaan в уяві художника. Джерело: NASA

NASA обрала ракету Falcon Heavy для запуску телескопа Roman

Компанія SpaceX отримала від NASA контракт на суму 255 млн доларів на запуск космічного телескопа Roman (Roman Space Telescope). Для місії буде використана ракета Falcon Heavy. Обсерваторія Roman призначена для спостереження великомасштабних структур Всесвіту та дослідження впливу темної матерії на галактики. Інше завдання місії — пошук і отримання прямих зображень екзопланет.

ESA профінансує створення демонстратора низькоорбітального супутника

Европейське космічне агентство (ESA) виділить компанії Thales Alenia Space 2,3 млн євро на розробку демонстратора Skimsat — невеликої супутникової платформи, призначеної для роботи на дуже низькій навколоземній орбіті (VLEO). Платформа Skimsat може змінити існуючий статус-кво. Поточний план передбачає, що демонстратор буде виведений на орбіту заввишки менше ніж 300 км. Він використовуватиме електричну тягу для компенсації гальмівного ефекту земної атмосфери та утримання своєї позиції. Демонстратор планують використовувати для зйомок земної поверхні. У разі успіху експерименту на основі Skimsat буде створений супутник, призначений для вивчення термосфери. Його дані дозволять покращити точність прогнозів погоди.

Microsoft представляє Azure Space Partner Community

Microsoft розширює свої відносини з космічними компаніями через Azure Space Partner Community — ініціативу, представлену на конференції Microsoft Inspire 2022. «Це екосистема космічних партнерів з ексклюзивним доступом до технічної підтримки та рішень з масштабування», — сказав SpaceNews старший директор Microsoft Azure Space Стівен Китай.

Першими партнерами Microsoft у галузі космосу стали Airbus, Amergint, Ball Aerospace, Blackshark.ai, Esri, Hewlett Packard Enterprise, iDirect, Intelsat, Kratos, KSAT, Loft Orbital, Nokia, Omnispace, Orbital Insight, SES, SkyWatch, SpaceX, Thales Alenia Space, US Electrodynamics, Viasat та Xplore.

Цікаве

Екіпаж Apollo 11 імітує розгортання та використання наукових інструментів на поверхні Місяця під час навчань 22 квітня 1969 року. Пілот місячного модуля Базз Олдрін (ліворуч) використовує совок і щипці, щоб узяти зразок ґрунту. Командир місії Ніл Армстронг тримає сумку для зразка. На задньому плані — макет місячного модуля. Джерело: NASA

Екіпаж корабля Apollo 11 вирушає у подорож Морем Спокою (фото)

16 липня 1969 року екіпаж Apollo 11, включно з пілотом командного модуля Майклом Коллінзом, вирушив у подорож, щоб дослідити єдиний природний супутник Землі. Здійснивши посадку в місячному Морі Спокою, 20 липня 1969 року Ніл Армстронг і Едвін Олдрін стали першими людьми, що ступили на Місяць.

Вчені показали, як чорні діри перетворюють зірки на «спагетті»

У новому дослідженні астрономи вивчили руйнування зірки надмасивною чорною дірою. Вони реконструювали цей процес і продемонстрували, як ці космічні титани втягують об’єкти, що наважуються підійти до них надто близько. Дослідження показало, що значна кількість поглиненого матеріалу викидається з околиць чорної діри, а не вбирається нею.

Читайте у попередньому дайджесті: Посадковий модуль запустять на Марс за допомогою надрукованої на 3D-принтері ракети, а вчені хочуть виростити на МКС безліч стовбурових клітин: дайджест новин

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine