ESA профінансує створення демонстратора низькоорбітального супутника

ESA виділить компанії Thales Alenia Space 2,3 млн євро на розробку демонстратора Skimsat, невеликої супутникової платформи, призначеної для роботи на дуже низькій навколоземній орбіті (VLEO).

Що таке дуже низька навколоземна орбіта

До VLEO-орбіт відносять орбіти, висота яких становить 250 — 450 км. Вони становлять значний інтерес для багатьох компаній. Так супутники, які знаходяться на VLEO-орбіті, можуть робити більш детальні зображення земної поверхні. Інший приклад — комунікаційні апарати. Нижча висота дозволяє зменшити затримку сигналу та збільшити його потужність, що добре для сервісів, які забезпечують передачу даних.

Однак, у таких орбіт існує один дуже суттєвий недолік, який поки не дозволяє реалізувати всі їхні потенційні переваги. Мова про серйозний гальмівний ефект, з боку земної атмосфери. Через нього, космічному апарату, який знаходиться на VLEO-орбіті, необхідно постійно коригувати курс, для утримання висоти.

Платформа Skimsat

Платформа Skimsat може змінити існуючий статус-кво. Поточний план передбачає, що її демонстратор буде виведений на орбіту заввишки менше ніж 300 км. Він буде використовувати електричну тягу для компенсації гальмівного ефекту земної атмосфери та утримання своєї позиції. Демонстратор планується використовувати для знімання земної поверхні. У разі успіху експерименту на основі Skimsat буде створений супутник, призначений для вивчення термосфери. Його дані дозволять покращити точність прогнозів погоди.

Платформа Skimsat (концепт). Джерело: Thales Alenia Space

Варто зауважити, що окрім ESA фінансуванням Skimsat також займається британська компанія QinetiQ. Оскільки проєкт знаходиться на ранній стадії розробки, у демонстратора поки що немає дати запуску.

Ви також можете почитати про недавню угоду щодо купівлі британського аерокосмічного стартапа Northern Space and Security.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine