Міжнародна команда астрономів повідомила про виявлення раніше невідомого коричневого карлика WD0032-317B. Знахідка цікава тим, що температура його поверхні перевищує температуру більшості зір.

Коричневі карлики часто називають невдалими зорями. Вони мають значно більшу масу, ніж найбільші планети, але її все одно недостатньо, щоб підтримувати постійні термоядерні реакції за участю водню (хоча в їхніх надрах і можуть відбуватися реакції за участю ядер дейтерію та літію).
Новознайдений коричневий карлик є компаньйоном білого карлика, розташованого на відстані 1400 світлових років від Землі. Його маса у 2,5 раза менша за сонячну, а температура поверхні близько 37 000 °C.
Ще на початку нульових, астрономи помітили, що щось «тягнуло» білий карлик. Спочатку вважали наявність у нього зорі-компаньйона. Але під час нових спостережень з’ясувалося, що йдеться про коричневий карлик, чия маса лежить у діапазоні від 75 до 88 мас Юпітера.
Орбіта коричневого карлика проходить на дуже невеликій відстані від білого карлика. Він робить один оберт навколо нього всього за 2,3 години та перебуває в приливному захопленні. Через таку близькість, температура освітленої півкулі коричневого карлика становить від 7000 до 9500 °C, тоді як температура нічної півкулі від 1 000 до 2700 °C. Для порівняння, температура сонячної поверхні становить 6000 °C. На сьогодні WD0032-317B є найбільш гарячим коричневим карликом, відомим астрономам.
Нагадаємо, що недавно астрономи знайшли білий карлик, чиє ядро почало перетворюватися на алмаз.
За матеріалами https://phys.org
Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine