«Галактичний компас» для iPhone вкаже на центр Чумацького Шляху

Якщо ви бажаєте знайти свій орієнтир у Всесвіті та не загубитися, то для вас існує корисний інструмент — Galactic Compass («Галактичний компас»). Цей безкоштовний додаток для пристроїв iPhone та iPad створений для того, щоб точно визначати шлях до центру Чумацького Шляху, де розташована величезна чорна діра — Стрілець А*, масою 4,6 млрд сонячних. Щоправда, вона не випромінює світла, як інші чорні діри, але її безпосереднє оточення дуже яскраве. Ця чорна діра притягує перегріту матерію, випромінюючи рентгенівське випромінювання та радіохвилі.

Застосунок Galactic Compass для Apple iPhone
Застосунок Galactic Compass для Apple iPhone

Застосунок був розроблений Меттом Веббом. Створений за допомогою ChatGPT та Xcode, він простий і зручний. Користуватися застосунком максимально легко. Достатньо встановити Galactic Compass на свій пристрій, запустити — й велика зелена стрілка на екрані точно вкаже шлях до галактичного центру, незалежно від орієнтації телефону в просторі.

Чумацький Шлях
Чумацький Шлях. Фото: Unspalsh

Розробник наполягає на тому, що Galactic Compass може допомогти нам задуматися про наше місце у величезному Всесвіті. Адже за галактичними масштабами вся наша Сонячна система є крихітною частиною Чумацького Шляху завширшки 100 тис. світлових років, а Земля — лише блідо-блакитна пилинка на його околиці.

Центр Чумацького Шляху. На врізці — Стрілець А* (зображення в рентгенівському діапазоні). Джерело: NASA/CXC/Stanford/I. Zhuravleva et al.

Метт Вебб пишається тим, що недавно його застосунок посів 87 місце в чарті «Подорожі» для App Store. Однак у цьому випадку Земля видається справжнім космічним кораблем, який мандрує Галактикою, а всі живі люди є туристами під час міжзоряної подорожі.

Раніше ми радили найкращі астрономічні додатки для Android.

За матеріалами arstechnica.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine