Фото дня: Меркурій очима BepiColombo

Група супроводу місії BepiColombo опублікувала перше зображення Меркурія, отримане під час другого прольоту планети, який відбувся 23 червня. Знімок був зроблений однією із селфі-камер апарата з відстані 920 км.

Знімок Меркурія, зроблений під час другого прольоту апарата BepiColombo (анотована версія). Джерело: ESA/BepiColombo/MTM

Знімок BepiColombo дозволяє «доторкнутися» до багатої геології першої планети від Сонця. На ньому можна побачити численні ударні формації, які покривають її поверхню. Серед них 130-кілометровий кратер Емінеску, 240-кілометровий кратер Кунісада, 170-кілометровий кратер Іск’єрдо та 24-кілометровий кратер Сяо Чжао. Від останнього, по Меркуріанської поверхні, простяглися характерні світлі промені, які вказують на його геологічну молодість.

На знімку можна побачити й одну із великих рівнин планети, яка в минулому була затоплена лавовими потоками. BepiColombo зазнімкував й уступ Челленджера. Його висота сягає 2 км, а довжина перевищує 200 км. Поверхня Меркурія вкрита безліччю подібних структур. Вважається, що вони утворилися в далекому минулому під час стиснення, яке супроводжувало охолодження планети.

Знімок Меркурія, зроблений під час другого прольоту апарата BepiColombo. Джерело: ESA/BepiColombo/MTM

Крім Меркурія, в кадр також потрапила частинка самого BepiColombo — штанга його магнітометра (ліворуч) та фрагмент однієї з його антен (праворуч).

Варто зазначити, що це лише перше із цілої серії зображень Меркурія, зроблених BepiColombo під час його нового візиту до планети. Очікується що знімки, які залишилися, будуть опубліковані ESA вже найближчими днями.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада