Firefly Aerospace придбала Spaceflight Inc

Приватна космічна компанія Firefly Aerospace, яку колись урятував український бізнесмен Макс Поляков, купила виробника космічної техніки Spaceflight Inc. Це дозволить їй не тільки запускати ракети, а й транспортувати супутники у космосі.

Апарат Sherpa від Spaceflight Inc
Апарат Sherpa від Spaceflight Inc. Джерело: Spaceflight

Firefly Aerospace розширює свій бізнес

Американська компанія Firefly Aerospace купила Spaceflight Inc. Про це її керівництво оголосило 8 червня. Це придбання допоможе їй пропонувати «комплексні» послуги з космічних перевезень, які включають ракету-носій Alpha, місячний посадковий модуль Blue Ghost і транспортний космічний корабель Space Utility Vehicle.

«Це придбання є результатом бізнес-плану Firefly, спрямованого на зміцнення компанії шляхом органічного зростання на додаток до прискорення її можливостей коштом стратегічних придбань», — сказав Білл Вебер, генеральний директор Firefly, у своїй заяві.

Умови угоди компанії не розголошують. Spaceflight вже три роки перебуває у співвласності японських підприємств Mitsui & Co. та Yamasa Co. У лютому компанія найняла Тіфена Лурадура, колишнього президента International Launch Services, на посаду нового генерального директора.

Чим покупка допоможе Firefly Aerospace

Spaceflight Inc. була відома як лідер у галузі організації космічних запусків. Вона шукала для компаній, які хочуть запустити власний апарат, місця на малих ракетах чи як вторинне навантаження на великих. Також вона розв’язувала технічні питання, пов’язані із цим. За минулі роки таким чином вдалося прилаштувати 460 вантажів.

Головна цінність Spaceflight Inc — її величезна клієнтська база та зв’язки з багатьма компаніями у цій галузі. Представники Firefly вже оголосили, що всі поточні контракти розміщуватимуть на своїх ракетах і в майбутньому до послуг сторонніх операторів не звертатимуться.

А от виробничі потужності Spaceflight у Белльв’ю будуть збережені. Firefly використовуватиме їх для збирання власних транспортних агрегатів. Також усі 90 співробітників Spaceflight збережуть свої місця та стануть частиною нового колективу.

Майбутні плани Firefly

Firefly Aerospace пройшла довгий шлях. Будучи заснованою американським інженером, вона опинилася на межі банкрутства. Тоді її врятував своїми інвестиціями український бізнесмен Макс Поляков.

Минулого року компанія змогла вперше запустити свою ракету Alpha. Після цього їй вдалося привернути до себе увагу. Firefly Aerospace отримала два контракти від NASA на транспортування вантажів на Місяць та почала спільні розробки з Northrop Grumman.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine