ESA вперше за десятиліття обрала нових астронавтів

Європейське космічне агентство вперше з 2009 року обрало нових астронавтів. Серед 17 оголошених претендентів на космічний політ є перший в історії «параастронавт».

Нові європейські астронавти
Нові європейські астронавти. Джерело: ESA/P. Sebirot

ESA обрала нових астронавтів

Європейська космічна агенція (ESA) вперше з 2009 року обрала нових астронавтів. Сталося це 23 листопада одночасно з оголошенням про новий рекордний бюджет цієї організації. Щоправда, ситуація з довгостроковими можливостями для польоту цих людей у космос залишається незрозумілою.

Загалом з 22 500 осіб, які подавали заявки на участь у космічному польоті, було обрано 17. П’ятеро з них стануть «професійними» астронавтами. Це француженка Софі Адено (пілот гелікоптера), іспанський інженер Пабло Альварес Фернандес, британська вчена-астрофізик Розмарі Куган, бельгійський нейробіолог Рафаель Льєжуа та швейцарський лікар Марко Зільбер.

Із цими людьми ESA підпише контракт і вони пройдуть річну програму в європейському центрі підготовки в Кельні, після чого приєднаються до сімох чинних європейських астронавтів. Очікується, що вони зможуть узяти участь у польотах на Міжнародну космічну станцію.

Крім того, між ESA та NASA існує домовленість про участь європейців у місіях у межах програми Artemis. Тож у новообраних астронавтів є шанс потрапити на Місяць уже наприкінці цього десятиліття.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

Перший «параастронавт»

Ще 11 обраних учасників програми стануть резервними астронавтами. Контрактів із ними поки що не підписуватимуть, але у будь-який момент впродовж наступних років така пропозиція їм може надійти.

Останній обраний кандидат — британський лікар Джон Макфол — буде першим «параастронавтом». У віці 19 років він втратив ногу, але після цього зайнявся легкою атлетикою і став паралімпійцем.

«Параастронавт» Джон Макфол
«Параастронавт» Джон Макфол. Джерело: www.sportspromotions.co.uk

Макфол стане свого роду «експериментальним астронавтом». На ньому відпрацьовуватимуть техніко-економічне обґрунтування запуску в космос людей з обмеженими фізичними можливостями.

Найбільше питань в експертів викликає безпека під час старту. Учасники експедиції повинні мати можливість швидкої евакуації, й фахівці мають зрозуміти, чи не завадить цьому «параастронавт». Крім того, інженери намагаються вияснити, які зміни доведеться внести в конструкцію космічних кораблів та протоколи їхніх польотів.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів