ESA проводить інвестиційний форум для стартапів

Європейське космічне агентство організувало в Берліні інвестиційний форум для стартапів. Завдяки підтримці організації безліч компаній, що просувають сучасні технології, змогли отримати фінансування та реалізувати свої ідеї.

ESA проводить інвестиційний форум
ESA проводить інвестиційний форум. Джерело: ESA

Інвестиційний форум ESA у Берліні

Європейське космічне агентство (ESA) організувало у Берліні інвестиційний форум. Різні стартапи, пов’язані з дослідженням навколоземного простору та новими технологіями, змогли розповісти про свої ідеї та їхню реалізацію.

Форум є частиною стратегії ESA щодо активізації приватних космічних досліджень у Європі. Виступаючи на ньому, голова агентства Йозеф Ашбахер заявив, що захід є однією з найважливіших платформ, через які європейська організація з дослідження космосу доносить свої потреби до ринку.

Зараз відбувається зміна парадигм у європейській космічній галузі. Від опори на великі державні підприємства ESA хоче перейти до роботи з приватними розробниками. Останні готові швидко розробляти нові технології, але потребують підтримки на початковому етапі впровадження технологій. І саме ці розробки готове фінансувати агентство.

Які технології цікавлять європейців

Більша частина грошей надходить через бізнес-інкубатори у Німеччині, Австрії та Португалії, але існують й інші шляхи фінансування. І українські компанії можуть теж скористатися цією можливістю. На думку експертів, Україні є що запропонувати європейцям у плані технологій. І співпраця з ESA приватних компаній може відкрити перед нашою державою шлях до приєднання до цієї організації.

При цьому ESA готове допомагати не лише виробникам ракет. Як показав форум, агентство підтримує майже будь-якого виробника високотехнологічної продукції, якщо її можна з користю застосовувати як на орбіті, так і на Землі.

Прикладом є компанія BLACKPIN, яка займається створенням системи автоматичної подачі сигналу тривоги, якщо людина несподівано втрачає свідомість. Вона може стати у пригоді людям із серйозними захворюваннями, які надовго полишають домівку і хочуть жити активним життям. Тож майже кожен український стартап може спробувати стати партнером ESA.

За матеріалами Еsa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine