Українські космічні стартапи можуть знайти підтримку у бізнес-інкубатора ESA

Бізнес-інкубатор Європейського космічного агентства у Португалії шукає нові стартапи з цікавими ідеями. Спільна робота з ним українських команд може стати початком приєднання України до ESA.

Бізнес-інкубатор ESA підтримає українські космічні стартапи
Бізнес-інкубатор ESA підтримає українські космічні стартапи. Джерело: Space.ipn.pt

Бізнес-інкубатор чекає на українські космічні стартапи

ESA BIC Portugal — це проєкт Європейського космічного агентства (ESA), започаткований 2014 року з метою стимулювати приватну ініціативу в галузі. Хоча він і розташований у Португалії, але його підтримкою користуються молоді команди по всій Європі. За час своєї роботи він підтримав 46 стартапів, які створили більше як 150 робочих місць.

Українські команди також можуть приєднатися до цієї ініціативи. Перед початком війни з росією в Україні було чимало команд, які займалися науковими розробками, так чи інакше пов’язаними з космосом. І зараз бізнес-інкубатор ESA оголосив спеціальну пропозицію для нашої країни. Українські космічні стартапи можуть приєднатися до неї, подавши заявку за посиланням: https://forms.gle/bFBo3zWz3qvKW7JXA

Україна хоче приєднатися до ESA. На думку експертів, у нас є все для цього, як у державному, так і в приватному секторі. Навіть більше, є чимало цікавих розробок, які можуть здивувати навіть європейців. Процес цей може зайняти роки, але участь українських стартапів стане першим кроком на цьому шляху.

Які проєкти цікаві європейцям

Звичайно, насамперед Європейське космічне агентство цікавлять приватні виробники ракет та супутників. Європа відчуває своє відставання від США та Китаю у цій галузі та намагається їх наздогнати, влаштовуючи конкурси приватних проєктів.

Відео про бізнес-інкубатор

Однак й іншим компаніям варто звернути увагу на цю пропозицію. ESA також зацікавлена у створенні місяцеходів. Тому всі, хто займається робототехнікою, також можуть розраховувати на підтримку бізнес-інкубатора.

А якщо вже згадати, що агентство оголосило про плани почати пілотовані польоти, то це взагалі відкриває широкі можливості для українських космічних стартапів. Бо корабель на орбіті — це експерименти у галузі біології та медицини, сільського господарства та матеріалознавства, екології та прикладної механіки.

Навіть більше, участь українських стартапів у програмах, для яких необхідні експерименти на орбіті, відкриває шлях у космос для українських космонавтів.

Докладно дізнатися про бізнес-інкубатор можна за посиланням: Space.ipn.pt

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine