Європейська космічна агенція готується до пілотованих польотів

Європейська космічна агенція (ESA) створює програму пілотованих польотів. Кінцевою її метою стане місія на Марс чи створення орбітальної станції до кінця 2030-х років.

Європейська космічна агенція створює власну пілотовану програму
Європейська космічна агенція створює власну пілотовану програму. Джерело: www.dailysabah.com

Ініціатива створення пілотованої програми

16 Лютого у Тулузі на півдні Франції відбувся одноденний саміт ESA. Одним із важливих його наслідків стала заява генерального директора агентства Йозефа Ешбахера про створення «високорівневої групи радників» з питань пілотованих польотів у космос.

ESA серйозно готується до створення власної пілотованої програми. Ініціатором її виступає президент Франції Емануель Макрон. Він висловив сподівання, що зусилля щодо цього будуть консолідовані вже до нинішнього літа. Саму групу радників громадськості мають представити у березні. При цьому до її складу будуть входити переважно люди, які із дослідженням космосу не пов’язані. Таким чином планується охопити максимально широке коло питань, що не мають стосунку до науки й технологій.

Кінцевою метою програми стане пілотований політ на Марс, який має відбутися до кінця наступного десятиліття. Альтернативою йому має стати космічна станція «МКС-стайл». Конкретних рішень наразі не оголошувалося, але ініціатори проєкту сподіваються почути конкретні пропозиції вже до осені поточного року.

ESA підвищує активність

Останнім часом ESA проявляє все більшу активність. Минулого року вже проводилися численні конкурси, метою яких було залучити приватні компанії. Цього року був створений Фонд Кассіні для підтримки тих самих компанії. Тепер плани торкнулися пілотованих польотів.

За заявою самої ESA, такий інтерес спровоковано космічними програмами США та Китаю. Європейці вже багато років запускають своїх астронавтів, користуючись послугами NASA. Але тепер, схоже, ситуація змінилася. Країни континенту, у першу чергу Франція, планують спиратися на власні сили. Конкретні плани того, як саме будуть здійснюватися запуски, не оголошували. Наступний саміт заплановано на 2023 рік.

За матеріалами: phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine