Україна може приєднатися до Європейського космічного агентства

Україна могла б приєднатися до Європейського космічного агентства (ESA). Ми маємо чималу кількість підприємств, які працюють у цій галузі. Отже, наша країна цілком може замінити росію у багатьох проєктах на орбіті Землі та далеко за її межами.

Європейське космічне агентство
Україна може приєднатися до Європейського космічного агентства. Джерело: www.gamingdeputy.com

Європейське космічне агентство потребує українських технологій

Координаторка космічних проєктів EOS Data Analytics докторка Наталія Боротканич нещодавно заявила: «Космос стає політичною ареною, і Європа прагне бути серйозним незалежним гравцем у цій галузі. Як одна з космічних держав і зі значною історією, Україна може допомогти Європі забезпечити її безпеку за допомогою космічних технологій. Це особливо актуально, якщо врахувати, що росію виключили з міжнародних програм щодо освоєння навколоземного простору. Україна могла б замінити її у багатьох питаннях».

Наша держава може багато запропонувати Європі у космічній галузі. Країна має створену наземну інфраструктуру та вже давно є важливим виробником ракет, ракет-носіїв та інших видів космічного обладнання.

Державний космос

Тільки на державних космічних підприємствах України зараз працює 16 тис. людей. Це цілком порівнювано з чисельним складом персоналу NASA. Головним підприємством українського ракетобудування традиційно є «Південмаш».

Саме тут виробляються перші ступені американських ракет «Антарес», які NASA з початку 2013 року використовує для перевезення вантажів на Міжнародну космічну станцію та для розв’язання інших задач.

«Південмаш» також відповідає за виробництво двигунів для ракет «Вега», які переносять невеликі супутники на низькі земні та полярні орбіти, а також розробляє ракету-носій «Циклон-4М», призначену для комерційних запусків з космодрому в Кансо, Нова Шотландія, у 2024—2025 роках.

Ракета Antares з українським двигуном
Ракета Antares з українським двигуном. Джерело: NASA

Провідна українська наука

Але не лише державними підприємствами сильний український космос. За роки незалежності було засновано не менше 30 стартапів ракетної та супутникової галузі. Завдяки цьому Україна належить до 10 країн, які мають повний цикл виробництва космічної продукції. На думку Наталії Боротканич, це може забезпечити незалежність європейського космічного ринку, якщо Україна стане частиною ESA.

За словами Боротканич, українські вчені мають кілька серйозних проривів у технологіях, що працюють у нанометровому масштабі. Це зразки термостійких нанодисперсних алюмінієвих композитів, які можна було б використовувати на корпусах космічних кораблів, тверді, радіаційно стійкі електропровідні мастила для космосу та матеріали для літієвих батарей великої місткості, що перетворюють сонячну енергію на інші її види, тощо.

Крім того, українці продемонстрували надзвичайну стійкість і винахідливість, відбиваючи напад російської армії. А українські пілоти винищувачів виявили не тільки мужність, але і високий професіоналізм. Усе це є чудовими стартовими даними для створення українського загону космонавтів, і Європейське космічне агентство може у цьому допомогти.

За матеріалами www.express.co.uk

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine