ESA профінансувало місію ExoMars на 360 млн євро

Керівник Європейського космічного агентства (ESA) повідомляє, що для місії ExoMars, яка так довго відкладалася, буде розроблений новий модуль для посадки на Червоній планеті. Йозеф Ашбахер, генеральний директор ESA, заявив, що незабаром агентство оголосить про можливість укладання контракту на розроблення модуля для посадки у межах місії ExoMars, який замінить російський модуль, втрачений після розриву партнерства у 2022 році.

Ровер Rosalind Franklin (концепт). Джерело: ESA

«Ми укладемо контракт на розробку модуля для посадки, й це станеться незабаром, протягом наступних кількох місяців або навіть раніше. Все готове до виконання цього завдання», — зазначив Ашбахер.

Планується, що місія ESA на Марс буде запущена не раніше 2028 року, що на вісім років пізніше, ніж передбачалося раніше. Це пов’язано як з технічними проблемами, так і з втратою партнерства з росією після агресивного і засудженого міжнародним співтовариством вторгнення в Україну 24 лютого 2022 року.

Спочатку планувалося, що ExoMars стартуватиме 2020 року, але запуск був відкладений через проблеми з парашутною системою російського посадкового апарата та пандемію коронавірусу. Після розриву партнерства між росією й ESA на початку 2022 року марсохід Rosalind Franklin залишився без посадкового модуля і ракети. Очікувалося, що обидві частини будуть побудовані російською стороною.

Гроші для ExoMars знайдені

Ровер призначений для пошуку ознак марсіанського життя на значно більшій глибині, ніж може досягти NASA Perseverance. Припускається, що мікроорганізми могли б краще пристосуватися до марсіанського підземелля, де вони були б захищені від ультрафіолетового випромінювання і сонячного вітру, що обдуває поверхню Червоної планети.

З метою порятунку місії представники ESA недавно схвалили рекордний бюджет у розмірі 16,9 млрд євро на три роки, включаючи 360 млн євро для проєкту ExoMars.

Ашбахер повідомив у новинах в листопаді минулого року, що NASA також може забезпечити гальмівний двигун, радіоізотопні обігрівачі для боротьби з марсіанським холодом і, можливо, ракету-носій.

Бюджетний запит Білого дому на 2024 рік вказує на внесок NASA у проєкт ExoMars, але без зазначення конкретних сум. Ашбахер зазначив, що переговори ще тривають. ESA сподівається на «невелику суму» від NASA.

Раніше ми повідомляли про те, як ESA отримало рекордний бюджет.

За матеріалами space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски
James Webb виявив найвіддаленіший вибух наднової у ранньому Всесвіті
Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі