Ровер Rosalind Franklin встановили на посадкову платформу «Козачок»

Фахівці проєкту ExoMars здійснили інтеграцію марсохода Rosalind Franklin і посадкової платформи «Козачок». Операція була проведена в чистій кімнаті випробувального центру компанії Thales Alenia Space в Каннах. Після завершення складальних операцій інженери провели успішні електричні випробування, що включають перевірку системи енергоживлення і передавання даних між платформою та марсоходом.

Ровер Rosalind Franklin і посадкова платформа «Козачок». Джерело: Thales Alenia Space

Один зі знімків, зроблених під час тестів, демонструє розкриті трапи посадкової платформи. Вони розташовані з двох сторін (спереду та ззаду). Після огляду місця посадки команда супроводу Rosalind Franklin зможе вибрати, в який бік марсоходу безпечніше буде з’їхати для початку наукових досліджень поверхні Марса.

Після завершення тестів у Каннах ровер переправлять у складальний цех Thales Alenia Space в Турині. Там він пройде фінальну серію перевірок, після чого його відправлять на Байконур. Що стосується посадкової платформи, то вона буде інтегрована з десантним модулем. Ця процедура необхідна для визначення його масо-інерційних характеристик і динамічного балансування.

Ровер Rosalind Franklin і посадкова платформа «Козачок». Джерело: Thales Alenia Space

Наразі запуск місії ExoMars запланований на вересень 2022 року. Якщо все пройде добре, платформа «Козачок» із ровером Rosalind Franklin здійснить посадку 10 червня 2023 року на рівнині Оксія (Oxia Planum), розташованій у північній півкулі Червоної планети неподалік від екватора. Основною метою місії стане пошук біомаркерів — хімічних сполук, які могли б свідчити про можливість існування життя на Марсі в минулому або навіть зараз.

За матеріалами http://www.esa.int