Опублікований проєкт бюджету NASA на 2024 рік

Білий дім опублікував проєкт бюджету NASA на 2024 рік. Він передбачає виділення на потреби відомства загалом 27,2 млрд доларів — на 7% більше, ніж нинішнього року (25,4 млрд). Документ, зокрема, передбачає збільшення фінансування програми Artemis і створення спеціального тягача, призначеного для зведення МКС з орбіти.

Джерело: iStock; NASA; Samantha Lee/Business Insider

Варто зазначити, що наразі опублікована лише базова версія документа. Детальний бюджет із постатейною розбивкою буде представлений 13 березня. Але й уже наявна версія дає змогу зробити низку загальних висновків.

Майже третина від пропонованої суми (8,1 млрд доларів) буде виділена на пілотовану програму. Це на півмільярда більше, ніж у 2023 році. Автори документа стверджують, що представленої суми має повністю вистачити на всі потреби програми Artemis та реалізацію місії Artemis II, чий запуск запланований на кінець 2024 року.

Проєкт бюджету також включає виділення 949 млн доларів на фінансування спільної американо-європейської місії Mars Sample Return. В її межах на Землю будуть доставлені зразки місячного ґрунту, зібрані ровером Perseverance.

2,5 млрд доларів буде виділено на різні проєкти з вивчення Землі. 500 млн витратять на ініціативу, метою якої є зниження до 2050 року до нуля вуглецевих викидів, що виробляються американською авіацією. Також планується фінансування різних дослідницьких та загальноосвітніх проєктів, і продовження залучення комерційного сектора до освоєння космосу.

Ще один цікавий пункт витрат — тягач, який повинен буде звести з орбіти МКС після ухвалення рішення про завершення її експлуатації. Автори документа пропонують виділити 180 млн доларів на початок робіт з його розробки.

Насамкінець варто нагадати, що поки йдеться лише про проєкт бюджету. Цей документ задає загальний напрямок, але за реальне виділення грошей у США відповідає американський Конгрес. Тому підсумкова сума, яку отримає NASA, відрізнятиметься від запиту. У 2023 році американська аерокосмічна адміністрація, наприклад, отримала менше грошей, ніж запросив Білий дім.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine