ESA планує місію для пошуку астероїдів, що «ховаються»

Європейське космічне агентство (ESA) планує місію, метою якої стане пошук астероїдів, що наближаються до Землі з боку Сонця.

Проблема пошуку астероїдів, що «ховаються»

На цей час астрономи виявили більшу частину, потенційно небезпечних, астероїдів розміром понад кілометр. Водночас у Сонячній системі є значна кількість поки невиявлених малих тіл, чий діаметр вимірюється десятками й сотнями метрів. Падіння такого об’єкта не призведе до катастрофічних для нашої планети наслідків, але воно цілком здатне забрати багато тисяч людських життів.

Інфографіка, що демонструє частоту падіння астероїдів різного розміру та кількість знайдених навколоземних астероїдів, які становлять небезпеку для нашої планети. Джерело: ESA

Пошук таких астероїдів ускладнюється тим, що багато які з них «ховаються» у сяйві нашого Сонця. Як приклад можна навести знаменитий Челябінський метеорит. Одна з основних причин, чому його не було виявлено до падіння, полягає в тому, що астероїд рухався з боку Сонця.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Місія NEOMIR

Для розв’язання проблеми пошуку астероїдів, що «ховаються», ESA планує запустити космічний телескоп NEOMIR. Його виведуть у точку Лагранжа L1, розташовану на відстані 1,5 млн км від нашої планети. NEOMIR вестиме спостереження за околицями Сонця в інфрачервоному діапазоні. Це дозволить йому реєструвати випромінювання, що походить від поверхні самих астероїдів.

Місія NEOMIR в уявленні художника. Джерело: ESA / Pierre Carril

За оцінками розробників, NEOMIR зможе знаходити астероїди діаметром понад 20 метрів, що наближаються з боку Сонця, мінімум за три тижні до їхнього падіння на Землю. Навіть за найнесприятливішого сценарію, коли астероїд, що буде пролітати поряд з телескопом буде помічений, це дасть триденне попередження. Саме стільки часу потрібно, щоби астероїд подолав відстань від точки L1 до Землі.

На цей час запуск NEOMIR запланований приблизно на 2030 рік. Для місії буде використана ракета Ariane 6. NEOMIR повинен буде доповнити результати спостережень «мисливця за астероїдами» NEO Surveyor, що проєктується NASA, запуск якого запланований на 2028 рік.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів