Пуск Ariane 6 знову відкладається

Перший пуск нової європейської ракети Ariane 6 відбудеться не раніше четвертого кварталу 2023 року. Про це заявив генеральний директор Європейського космічного агентства (ESA) Йозеф Ашбахер.

Прототип ракети Ariane 6 на стартовому майданчику космодрому Куру. Джерело: ESA-Manuel Pedoussaut

Ariane 6 повинна замінити ракету Ariane 5, яка протягом багатьох років була основною «робочою конячкою» ESA та пускового оператора Arianespace. Новий носій буде випускатися у двох основних версіях — Ariane 62 та Ariane 64 оснащених, відповідно, двома та чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну.

Спочатку дебют Ariane 6 мав відбутися ще 2022 року. Проте, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту ракети кілька разів переносилась. Ще влітку ESA стверджували, що дебют Ariene 6 відбудеться до кінця поточного року. Але потім його перенесли на початок 2023 року.

Це перенесення виявилося далеко не останнім. На прес-конференції, яка відбулася 19 жовтня, керівництво ESA оголосило про зсув дати пуску Ariane 6 на четвертий квартал 2023 року. Як і минулого разу, офіційні особи не назвали причин нової затримки. Натомість вони зробили акцент на ключових випробуваннях, які має пройти ракета перед тим, як її можна буде відправити у космос. Йдеться про вогневі тести першого та другого степенів, які будуть проведені на ракетному полігоні у Німеччині та космодромі Куру у Французькій Гвіані відповідно.

Ракета Ariane 6 (модифікації Ariane 64 та Ariane 62) в уявленні художника. Джерело: ESA

Також була анонсована нова модифікація носія під назвою Ariane 6 Block II. Вона отримає потужніший перший ступінь та збільшені твердопаливні прискорювачі, які також планується використовувати на ракеті Vega-C. Вони дозволять збільшити вантажність Ariane 6 на 20%.

Попри затримки, ESA та Arianespace висловлюють впевненість у тому, що на ракету чекає успішне майбутнє. На цей час на Ariane 6 є 29 замовлень. 18 з них зробила компанія Amazon, яка незабаром планує почати розгортання системи глобального супутникового інтернету Kuiper.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Вихід у відкритий космос зупинили через витік зі скафандра
У зібраних зразках Perseverance на Марсі міститься справжній скарб
Епічний схід Полуничного Місяця потрапив на фото
Родина, котра постраждала від космічного сміття, подала проти NASA позов до суду
Доставка за 53 дні: капсула зі зразками ґрунту зі зворотного боку Місяця повернулася на Землю
«Чортова отрута»: китайська ракета з токсичним паливом упала в населеній місцевості
У центрі Чумацького Шляху знайдений «космічний ботокс»
Рекордно віддалений квазар виявився дивовижно нормальним
Сезонні примхи Сатурна: на планеті знайшли ключ до розуміння погоди газових гігантів
Доповнена реальність допомагає інженерам будувати космічні апарати