Пуск Ariane 6 знову відкладається

Перший пуск нової європейської ракети Ariane 6 відбудеться не раніше четвертого кварталу 2023 року. Про це заявив генеральний директор Європейського космічного агентства (ESA) Йозеф Ашбахер.

Прототип ракети Ariane 6 на стартовому майданчику космодрому Куру. Джерело: ESA-Manuel Pedoussaut

Ariane 6 повинна замінити ракету Ariane 5, яка протягом багатьох років була основною «робочою конячкою» ESA та пускового оператора Arianespace. Новий носій буде випускатися у двох основних версіях — Ariane 62 та Ariane 64 оснащених, відповідно, двома та чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну.

Спочатку дебют Ariane 6 мав відбутися ще 2022 року. Проте, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту ракети кілька разів переносилась. Ще влітку ESA стверджували, що дебют Ariene 6 відбудеться до кінця поточного року. Але потім його перенесли на початок 2023 року.

Це перенесення виявилося далеко не останнім. На прес-конференції, яка відбулася 19 жовтня, керівництво ESA оголосило про зсув дати пуску Ariane 6 на четвертий квартал 2023 року. Як і минулого разу, офіційні особи не назвали причин нової затримки. Натомість вони зробили акцент на ключових випробуваннях, які має пройти ракета перед тим, як її можна буде відправити у космос. Йдеться про вогневі тести першого та другого степенів, які будуть проведені на ракетному полігоні у Німеччині та космодромі Куру у Французькій Гвіані відповідно.

Ракета Ariane 6 (модифікації Ariane 64 та Ariane 62) в уявленні художника. Джерело: ESA

Також була анонсована нова модифікація носія під назвою Ariane 6 Block II. Вона отримає потужніший перший ступінь та збільшені твердопаливні прискорювачі, які також планується використовувати на ракеті Vega-C. Вони дозволять збільшити вантажність Ariane 6 на 20%.

Попри затримки, ESA та Arianespace висловлюють впевненість у тому, що на ракету чекає успішне майбутнє. На цей час на Ariane 6 є 29 замовлень. 18 з них зробила компанія Amazon, яка незабаром планує почати розгортання системи глобального супутникового інтернету Kuiper.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна