ESA приступило до випробувань другого ступеня Ariane 6

Представники Європейського космічного агентства (ESA) та компанії ArianeSpace повідомили про початок вогневих випробувань верхнього ступеня носія Ariane 6. Це важливий крок на шляху до введення нового носія в експлуатацію.

Нова ракета ESA

Ракета Ariane 6 повинна прийти на зміну носію Ariane 5, який довгі роки був основною «робочою конячкою» ESA. Вона буде випускатися у двох основних версіях — Ariane 62 та Ariane 64 оснащених, відповідно, двома та чотирма твердопаливними прискорювачами. Ariane 62 зможе виводити до 10,3 тонни вантажу на низьку навколоземну орбіту (ННО) та до 5 тонн на геоперехідну, Ariane 64 — до 21,6 тонни на ННО та до 11,5 тонни на геоперехідну.

Ракета Ariane 6 (модифікації Ariane 64 та Ariane 62) в уявленні художника. Джерело: ESA

Спочатку дебют Ariane 6 мав відбутися ще 2020 року. Проте, складнощі з виготовленням різних компонентів ракети та наслідки пандемії коронавірусу COVID-19 призвели до того, що дата першого польоту ракети кілька разів була перенесена. Тепер його призначено на 2023 рік.

Вогневі тести верхнього ступеня Ariane 6

Вогневі випробування верхнього ступеня Ariane 6 проводяться на випробувальному полігоні у Лампольдсхаузені, що належить Німецькому центру авіації та космонавтики (DLR). Під час тестів інженери ретельно вивчатимуть його поведінку та параметри роботи, встановленого на ньому двигуна Vinci. Він має можливість повторного включення у космосі, що дозволяє виводити супутники від різних замовників на орбіти, а потім зводити відпрацьований ступінь з орбіти, щоб він не ставав об’єктом космічного сміття.

Прожиг верхнього ступеня Ariane 6. Джерело: ESA

Загалом, в ESA та ArianeSpace, планують провести чотири вогневі тести ступеня. Після цього він буде доставлений до випробуваного центру ESTEC у Нідерландах, де пройде серія акустичних та вібраційних випробувань. Після їх завершення ступінь вирушить на космодром Куру у Французькій Гвіані, де його підготують до майбутнього запуску.

За матеріалами https://www.esa.int

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Коли вся Земля перетворилася на багнюку
Китайська місячна ракета здійснить перший політ у 2026 році
Австралійська компанія Gilmour Space отримала дозвіл на перший орбітальний запуск
Вчені з’ясували, чому марсіанський ґрунт має таку кірку
Космічний апарат Hera надіслав моторошні знімки Землі з відстані 2 млн км
Приховані світи: скільки екзопланет ховається у відомих системах
Прощальний танець: місія Hera зазнімкувала Землю та Місяць, які віддаляються
Проліт астероїда Апофіс повз Землю викличе сейсмічні поштовхи та зсуви
NASA відновлює виходи у відкритий космос після піврічної заборони
Спостереження виявляють сотні можливих надгігантських зір у двох сусідніх галактиках