EOS Макса Полякова надала Україні можливість отримувати високоточні супутникові знімки завдяки комерційній угоді з GEOSAT

Завдяки досягнутій понад місяць тому домовленості, Україна де-факто стала власником мультиспектрального оптичного супутника та отримує ексклюзивні супутникові дані від GEOSAT 2. Зважаючи на ризики інформаційного порядку денного в умовах військової агресії, повідомлення про угоду з’явилося у публічному просторі лише зараз.

GEOSAT 2. Джерело: ESA

GEOSAT 2 став першим супутником, який вже передає оперативні дані спостереження за територією України виключно для використання нашою країною. Супутник знаходиться на орбіті та дозволяє отримувати дані з надвисокою роздільною здатністю, раніше недоступною для України. Він також надає можливість отримувати знімки на відстані 100 кілометрів від державних кордонів України. Виведений на орбіту у січні 2022 року український супутник «Січ-2-30» має у рази меншу роздільну здатність.

Таким чином, Україна посилила спостереження з орбіти за своєю територією. Це стало можливим завдяки угоді про передачу супутникових даних EOS, засновником якої є Макс Поляков, міжнародний підприємець та меценат.

Стратегічне партнерство EOS та GEOSAT 2 зміцнює потенціал космічної розвідки України та допомагає збільшити ефективність захисту території країни, а також підвищує якість збору даних про збитки, яких завдала населенню та економіці військова агресія російської федерації. Дані також можна використовувати для вирішення завдань в аграрному секторі, лісовому господарстві та інших галузях.

«Реальні виклики, з якими зіткнулася Україна, показали нестачу якісних супутникових знімків для багатьох напрямів. Наш доступ до GEOSAT 2 буде корисним для всіх галузей економіки України, які використовують супутникову аналітику у своїй діяльності в довгостроковій перспективі. Однак дуже важливим є доступ до супутникових даних саме для оперативної військової розвідки», каже засновник EOS, міжнародний підприємець та меценат Макс Поляков.

«Україна має активізувати розробку власних технологій, які б дозволили посилити безпеку країни. Не залежати від зволікань міжнародних партнерів або багатомісячного підписання контрактів з іноземними компаніями, а самим створювати сучасне озброєння та бути готовими будь-якої миті захищати свою країну та її громадян. Я готовий інвестувати у військові та розвідувальні технології, спрямовані на зміцнення безпеки України», наголосив Макс Поляков.

Довідково

Докладніше про характеристики GEOSAT 2:

Система GEOSAT 2 надає високоякісні та економічно вигідні послуги клієнтам по всьому світу. Супутник працює на сонячно-синхронній орбіті з середньою висотою 620 км з місцевим часом висхідного вузла (LTAN) 10 годин 30 хвилин, що дозволяє отримувати дані з частотою середнього часу повторного відвідування два дні по всьому світу (один день у середніх широтах).

Супутники GEOSAT (інфографіка). Джерело: ESA

Макс Поляков — міжнародний підприємець у сфері космічних технологій та IT, доктор економічних наук та громадський діяч. Керуючий партнер інвестиційного фонду Noosphere Ventures, а також засновник компаній Firefly Aerospace, EOS Data Analytics, SETS, Renatus, Maxpay та інших. Ідейний засновник ГО «Асоціація Ноосфера». Макс Поляков народився у Запоріжжі, Україна.

За свою підприємницьку діяльність він отримав низку нагород: «Ernst & Young Підприємець року» у 2009 році; «Почесний кавалер Міжнародної Авіаційної Федерації (FAI)» у 2017 році; «Людина року в Україні» у 2019 році.

https://www.facebook.com/max.polyakov.756

www.maxpolyakov.com

EOS (www.eos.com) — частина інвестиційного портфоліо Noosphere Ventures — надійний глобальний постачальник супутникової аналітики на основі штучного інтелекту. Технології компанії охоплюють рішення дистанційного зондування Землі для прийняття обдуманих рішень у сферах сільського господарства, видобутку корисних копалин, нафти, безпеки та оборони, а також інших сферах.

GEOSAT (https://geosat.space) — компанія, що займається спостереженням за Землею, постачальник зображень та інформаційних продуктів із власних супутників та супутників компаній-партнерів. Визначаючи своїми пріоритетами клієнтоорієнтованість, оперативність та гнучкість, GEOSAT надає своїм клієнтам по всьому світу індивідуальні рішення, що базуються на високоякісних зображеннях.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада