Запуск українського супутника «Січ-2-30». Пряма трансляція

Сьогодні, 13 січня, о 17.30 за київським часом буде здійснений запуск українського супутника «Січ-2-30». Ракета Falcon 9 з апаратом на борту стартує з космодрому на мисі Канаверал. Пряму трансляцію можна буде переглянути на каналі компанії SpaceX.

Супутник «Січ-2-30»«Січ-2-30» розроблений та зібраний конструкторським бюро «Південне» в Україні. У грудні 2021 року супутник доправили у США. Апарат призначений для оптико-електронного спостереження за поверхнею Землі. Його оптичні системи працюють у видимому та ближньому інфрачервоному спектрах.

Маса супутника складає 180 кг, а висота орбіти — 663-682 км. «Січ-2-30» дозволить спостерігати за поверхнею Землі вдень і вночі. Зараз відбуваються останні приготування перед стартом. Виведе супутник на орбіту ракета Falcon 9 компанії SpaceX.

Трансляція запуску розпочнеться за 15 хвилин до старту; за нею можна буде слідкувати онлайн. Сам старт призначений на 17.30 за київським часом. Востаннє український супутник виводили на орбіту 2017 року. Це був наносупутник Київського політехнічного інституту PolyITAN-2-SAU.

Супутники незалежної України
Супутники незалежної України

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine