Економічний прорив: NASA оприлюднила дані про доходи

Національна аерокосмічна адміністрація заявила 27 жовтня, що її річний дохід втричі перевищив розмір річного бюджету. У нещодавно опублікованому звіті NASA розглянула 2021 фінансовий рік, у якому федеральний бюджет становив 23,3 млрд доларів.

Доходи NASA за останній рік склали понад 71,2 мільярда доларів
Доходи NASA за останній рік склали понад 71,2 млрд доларів

Згідно зі звітом, доходи NASA за останній рік склали понад 71,2 млрд доларів. Робота аерокосмічної адміністрації забезпечила майже 340 тисяч робочих місць у всіх 50 штатах і Вашингтоні, округ Колумбія. «Ми намагаємося вказати, наскільки пронизливим та важливим для країни є економічний вплив агентства», — заявив адміністратор NASA Білл Нельсон.

Робота NASA в аерокосмічній галузі охоплює все: від операційних програм, таких як Міжнародна космічна станція та комерційні екіпажі, до плану повернення астронавтів на Місяць, відомого як Artemis.

Неоціненний вклад в економіку США

Білл Нельсон також стверджує, що звіт про економічний вплив фактично занижує цінність агентства для економіки США. Він навів такі приклади, як фармацевтичні дослідження на космічній станції, обчислення вологості ґрунту для сільського господарства або використання супутників для виявлення дерев, які можуть бути хворими та спричинити лісову пожежу.

«На жаль, багато людей цього не зрозуміють і не сприймуть як належне», — сказав Нельсон.

У кількох сферах за останнє десятиліття NASA перейшла від володіння та експлуатації космічних технологій до купівлі технологій як послуг для приватного сектора. Приклади включають приватні польоти астронавтів SpaceX до МКС або недорогу місячну місію CAPSTONE. Хоча макроекономічні зміни в США розглядаються як головна причина охолодження інвестиційної лінії в космічні компанії, NASA продовжує нарощувати прибутки у мільярдних розмірах.

«Космос — це не просто простір, а й сфера економічних інвестицій», — сказав Нельсон.

Високі ризики

Водночас Нельсон зазначив, що космічний сектор залишається «дуже ризиковим». Як приклад він навів Masten Space, партнерську компанію, яка виграла контракт NASA з доставлення вантажів на Місяць — вона вже подала заяву про банкрутство на початку цього року. Її активи були придбані іншою американською космічною компанією Astrobotic, орієнтованою на Місяць.

Раніше ми повідомляли про те, що науковий керівник місії Voyager пішов у відставку.

За матеріалами CNBC

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine