Майбутні місячні астронавти NASA розпочали тренування у пустелі

Команда астронавтів із NASA та японської JAXA наразі перебувають в пустелі Аризони, де проводять випробування місяцехода та інших технологій, які пізніше будуть відправлені на Місяць. Нинішніми учасниками експедиції є астронавти NASA Джессіка Меїр і Стен Лав, а також їхні японські колеги Акі Хошіде та Норішіге Канаї.

Експедиція NASA D-RATS
Експедиція NASA D-RATS. Фото: NASA

Дослідження технологій D-RATS у пустелі проводяться щорічно з кінця 1990-х. Але саме ця місія стає найважливішою, оскільки аерокосмічна адміністрація перебуває на порозі нової ери дослідження Місяця за допомогою програми Artemis.

«D-RATS складатиметься з трьох симуляційних місій, кожна з яких триватиме три дні. Унікальне розташування аризонської пустелі дозволить командам імітувати умови, які астронавти відчуватимуть поблизу Південного полюса Місяця під час місій Artemis, включаючи складну місцевість, цікаву геологію та мінімальний зв’язок», — пояснила NASA.

NASA D-RATS
Експедиція NASA D-RATS. Фото: NASA

Місія астронавтів у пустелі триватиме до 22 жовтня і включатиме ретельне випробування місяцехода JAXA. Астронавти житимуть і працюватимуть усередині місяцехода впродовж 72 годин, щоб інженери могли визначити, чи здатний він безпечно справлятися зі складними умовами на Місяці.

«Екіпаж працюватиме в умовах дуже наближених до справжньої місії. Ретельно мандруватимуть пустелею, виходячи з корабля у спеціальних скафандрах, коли натраплять на цікаві з наукової точки зору регіони для дослідження. Команда управління польотами у космічному центрі в Х’юстоні відстежуватиме переміщення екіпажу та його дії, допомагатиме дотримуватися розкладу та усувати проблеми», — повідомили в агентстві.

NASA Artemis

Програма NASA Artemis має розпочатися наступного місяця з першим запуском ракети наступного покоління Space Launch System. Місія Artemis I вже зазнала кількох затримок через технічні проблеми, але все ж очікується, що вона відправить космічний корабель Orion без екіпажу на обліт Місяця в межах тестового польоту.

Місяцехід NASA для імітації експедиції на поверїні Місяця
Місяцехід NASA для імітації експедиції на поверхні Місяця

У разі успіху Artemis II відправить екіпаж у таку ж подорож, тоді як Artemis III, яка може відбутися вже у 2025 році, спробує висадити на поверхню Місяця першу жінку та першого афроамериканця. Після цього аерокосмічна адміністрація та партнери розпочнуть будівництво постійної бази на Місяці, яка може стати сходинкою для першої пілотованої місії на Марс, можливо, наприкінці 2030-х років.

Раніше ми повідомляли про те, як NASA відмовилась від марсохода Airbus Sample Fetch Rover.

За матеріалами NASA

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine