Місячний супутник CAPSTONE увійшов у безпечний режим

Апарат CAPSTONE, що прямує до Місяця, увійшов у безпечний режим. Це сталося через проблеми, які виникли під час здійсненої 8 вересня корекції курсу.

Цілі й завдання супутника CAPSTONE

Супутник CAPSTONE розроблений компаніями Advanced Space та Tyvak Nano-Satellite Systems на замовлення NASA. Він побудований на основі платформи CubeSat (12U), його вага складає 25 кг. Основною метою місії CAPSTONE є перевірка орбіти, на якій у майбутньому планується розмістити проєктовану навколомісячну станцію Gateway.

Інфографіка, присвячена місії CAPSTONE

На CAPSTONE покладено і друге завдання. Супутник має протестувати автономну навігаційну систему, яка дозволить визначити його положення щодо зонда LRO без допомоги наземних станцій.

Перехід у безпечний режим

CAPSTONE був запущений ракетою Electron наприкінці червня. Незабаром після розгортання сонячних батарей NASA втратила зв’язок. На щастя, контакт вдалося швидко відновити. Після цього CAPSTONE здійснив дві успішні корекції курсу, необхідні для його виходу на цільову орбіту.

8 вересня апарат розпочав виконання третьої корекції. Згідно із заявою NASA, наприкінці маневру в CAPSTONE виникли технічні проблеми, після чого він перейшов у безпечний режим. Поки що аерокосмічна адміністрація не розкриває суть неполадок з апаратом. У короткому офіційному повідомленні наголошується, що з CAPSTONE підтримується стійкий контакт, а фахівці місії вже шукають можливості усунути проблеми за допомогою Мережі далекого космічного зв’язку NASA.

За матеріалами https://spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine