Кілька екологічних організацій Техасу подали у суд на Федеральне авіаційне управління США через випробування ракети Starship. Вони вважають, що дозвіл на запуски отриманий незаконно, і вимагають анулювати його. Тим часом Ілон Маск заявив, що готовий до повторного старту за 6–8 тижнів.
Екоактивісти подали позов до суду
У понеділок, 1 травня, екологічна організація Центр біологічного різноманіття подала позов до суду на Федеральне авіаційне управління США (FAA). Причиною став випробувальний політ космічного корабля Starship компанії SpaceX, який відбувся 20 квітня. Він завершився підривом ракети на висоті кількох десятків кілометрів і падінням на землю великої кількості уламків.
Представники Центру біологічного різноманіття наголошують, що FAA не може повною мірою оцінити шкоду, яку запуски Starship завдають довкіллю. Це твердження підтримала низка інших організацій, таких як Американська організація охорони птахів, «Порятунок Ріо-Гранде» та інші.
Вони наполягають, що п’ятирічний дозвіл, виданий FAA SpaceX, треба анулювати. «Важливо, щоб ми захищали життя на Землі, навіть дивлячись на зорі у цю сучасну епоху космічних польотів», — сказав Джаред Марголіс із Центру біологічного різноманіття.
FAA відмовилося від коментарів, зазначивши, що не коментує поточний судовий процес. Агентство контролює розслідування аварії та тимчасово заборонило запуски Starship, поки SpaceX не доведе їхню безпеку для громадян.
Ілон Маск готовий до нових запусків Starship
Тим часом власник SpaceX Ілон Маск у неділю заявив, що готовий до повторного запуску Starship за 6–8 тижнів. Жодної значної шкоди громадянам вибух ракети не завдав, оскільки стартовий майданчик розташований на відстані 20 км від найближчого поселення. Щоправда, опубліковані фото все ж показують, що уламки пошкодили принаймні одне приватне авто.
При цьому в компанії визнають, що старт Starship дійсно спричинив низку непередбачуваних наслідків. Зокрема, на місці запуску утворився кратер, а стартовий стіл був серйозно пошкоджений. Шматки сталі та бетону, відірвані від нього, здійнялися високо в небо. Пил утворив шлейф, який розтягнувся на 6 км.
Маск повідомив, що в конструкції, які постраждали, були внесені зміни, що завадять повторенню цієї ситуації. Прямо зараз на космодромі ведуться роботи з їхнього зміцнення. Крім того, удосконалять систему підриву ракети, аби в разі нештатної ситуації її можна було знищити негайно, а не через 40 секунд після того, як у цьому виникла необхідність.
За матеріалами phys.org.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine