Джефф Безос відмовився від космічного проєкту, названого на честь його матері

Генеральний директор Blue Origin Джефф Безос скасував плани з перетворення океанського вантажного судна на майданчик для захоплення морських ракет, повідомляє CNN Business. Особливістю судна є також те, що воно назване на честь матері мільярдера — Жаклін Безос.

Судно Jacklyn
Судно Jacklyn, назване на честь матері мільярдера — Жаклін Безос

Безос придбав 180-метрове вантажне судно Jacklyn 2018 року. У 2020-му мільярдер оголосив, що перетворить його на базу для повторного захоплення прискорювачів першого ступеня ракети Blue Origin New Glenn. Тоді судно охрестила пляшкою з шампанським особисто Жаклін Безос.

«Ракета New Glenn повертатиметься «додому» до Jacklyn після кожного польоту. Я не міг вигадати більш відповідної назви, адже найкраще місце, куди хочеться повернутися, — це додому до матері», — написав Безос у Instagram після грандіозного відкриття.

Але, на жаль, трапляється, що деякі подарунки виявляються надто дорогими навіть для мами. Тому Blue Origin відмовляється від проєкту через фінансові труднощі. Все тому, що New Glenn вже відстає від графіка на кілька років. Blue Origin потрібно швидко знайти нове рішення для порятунку проєкту. Представниця компанії Лінда Міллс повідомила, що вони шукають економічно ефективніші засоби для повторного використання ракет.

Модернізація та технічне обслуговування судна Jacklyn. Фото від 19 квітня 2022 року
Модернізація та технічне обслуговування судна Jacklyn. Фото від 19 квітня 2022 року

Blue Origin хоче конкурувати у фінансовому відношенні зі SpaceX Ілона Маска. Тому активно шукає способи для багаторазового використання перших ступенів ракет, щоб зробити запуски якомога дешевшими. Підприємство Маска наразі використовує спеціальні баржі для лову своїх багаторазових прискорювачів Falcon 9 — такий спосіб різко знижує високу вартість космічних запусків.

Водночас Blue Origin все ще має намір вивести на орбіту корабель New Glenn до кінця 2022 року, хоча без майданчика для повторного захоплення це може бути складно. Що ж до Jacklyn, то доля судна залишається туманною.

Нагадаємо, що раніше ми повідомляли про те, що Blue Origin купує виробника бурового обладнання.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine