Два астероїди за ціною одного: NASA розповіла про дивовижне відкриття зонда Lucy

Астероїд Дінкінеш, близький проліт якого здійснив апарат Lucy, виявився подвійним. Про це свідчать передані на Землю знімки.

Подвійний астероїд Дінкінеш, зазнімкований зондом Lucy. Зображення отримано з відстані 430 км. На передньому плані зафіксований основний астероїд. Джерело: NASA/Goddard/SwRI/Johns Hopkins APL/NOAO

Проліт Дінкінеша відбувся 1 листопада. Зонд Lucy пройшов від нього на відстані 430 км. До цієї події про астероїд було відомо не так вже й багато. Астрономи знали його орбітальні характеристики, приблизний розмір, а також те, що він в основному складається із силікатів.

Але за кілька тижнів до візиту Lucy фахівці місії запідозрили, що насправді Дінкінеш може бути подвійним об’єктом. На це вказували помітні коливання його яскравості.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Знімки, зроблені під час прольоту, підтвердили це припущення. Дінкінеш насправді виявився подвійним астероїдом. Розмір одного з них становить 790 м, другого — 220 м.

Найближчими днями космічний апарат продовжить передавати зібрану під час прольоту інформацію, яка дасть змогу астрономам дізнатися більше про Дінкінеш. Наступна зустріч із небесним тілом відбудеться 20 квітня 2025 року. Цього дня Lucy здійснить проліт 4-кілометрового астероїда Дональдйохансон.

Основною метою місії Lucy є вивчення троянських астероїдів Юпітера. План польоту передбачає, що в період із 2027 до 2033 рік апарат виконає проліт щонайменше п’яти подібних об’єктів. Три з них мають свої супутники. Також не виключено, що в майбутньому астрономам пощастить знайти попутні астероїди, які міг би вивчити Lucy.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:
https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів