Місія Lucy виконала успішний проліт астероїда Дінкінеш

NASA підтвердила, що космічний апарат Lucy успішно пережив зближення з астероїдом Дінкінеш і «подзвонив» додому. Протягом найближчого тижня він перешле на Землю всі зібрані під час прольоту дані, зокрема й знімки малого тіла.

Схема прольоту астероїда Дінкінеш апаратом Lucy. Джерело: NASA/Goddard/SwRI

Місія Lucy стартувала в жовтні 2021 року. Її метою є вивчення троянських астероїдів на юпітеріанській орбіті. Так астрономи називають дві великі групи об’єктів, що постійно перебувають в околицях точок Лагранжа L₄ і L₅ системи Сонце-Юпітер.

На шляху до точок Лагранжа Lucy кілька разів пройде крізь Головний пояс астероїдів. Уже після запуску апарата фахівці місії вирішили пошукати попутні об’єкти, які могли би стати додатковими цілями. На них чекав успіх. Виявилося, що невеликий астероїд Дінкінеш, діаметр якого оцінюють приблизно в 760 м, перебував у зоні досяжності зонда. Після цього інженери скоригували його курс таким чином, щоб він зміг здійснити близький проліт цього об’єкта.

Візит до Дінкінеша відбувся 1 листопада. За дві години до зближення зонд націлив на астероїд свою обертову платформу, на якій розміщені наукові прилади. Через це його антена високого посилення була спрямована в бік від Землі, й Lucy не могла передавати дані. Після завершення прольоту та припинення збору даних апарат знову націлив свою антену на Землю.

NASA підтвердила, що вже отримала сигнал від Lucy й з апаратом усе гаразд. Земний посланець пролетів на відстані 430 км від астероїда, зробивши низку його знімків та отримавши спектри його поверхні. Lucy вже розпочала передачу зібраних під час прольоту даних на Землю. Очікується, що на це знадобиться один тиждень.

Наступною метою Lucy стане 4-кілометровий астероїд Головного пояса Дональдйохансон. Його проліт відбудеться 20 квітня 2025 року.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine