Науковці з’ясували, що період обертання Урана навколо його осі виявився на 28 секунд більшим, ніж вважалося досі. Це вдалося встановити завдяки спостереженню полярних сяйв біля полюсів планети, здійсненому за допомогою космічного телескопа Hubble.

Вимірювання магнітних полюсів Урана
У понеділок вчені повідомили, що спостереження космічного телескопа Hubble підтвердили, що Уран робить повний оберт за 17 годин, 14 хвилин і 52 секунди. Це на 28 секунд довше, ніж за оцінками космічного апарата NASA Voyager-2 у 1980-х.
Команда під керівництвом французів вивчила десятирічні спостереження полярних сяйв на крижаному гіганті, щоб відстежити його магнітні полюси. Це довготривале відстеження дозволило визначити більш точний період обертання Урана, сьомої планети від Сонця. З цієї відстані Уран обертається навколо Сонця приблизно за 84 земних роки.
Новий підхід до визначення обертання
«Безперервні спостереження з Hubble мали вирішальне значення», — сказав у своїй заяві провідний автор дослідження Лоран Ламі з Паризької обсерваторії.
Ламі та його міжнародна команда заявили, що цей новий підхід може допомогти точно визначити обертання будь-якого світу з полярними сяйвами й магнітосферою.
Результати дослідження, опубліковані в журналі Nature Astronomy, з’явилися за кілька тижнів до 35-ї річниці запуску Hubble. Космічний шаттл NASA Discovery доставив телескоп на орбіту 24 квітня 1990 року.
За матеріалами phys.org