Фахівці групи супроводу місії DART опублікували перші знімки, зроблені камерою DRACO, встановленою на борту зонда. Вони підтвердили працездатність інструменту. Одне із зображень демонструє групу світил на стику сузір’їв Персея, Овна та Тельця. Інше — зоряне скупчення M38, розташоване на відстані 4200 світлових років від Землі.
DRACO є єдиним науковим інструментом місії DART. Камера використовуватиметься для оптичної навігації зонда та його наведення на ціль — 160-метровий астероїд Діморф (Dimorphos). Наступного року DART протаранить мале тіло.
Під час запуску DART зазнавав сильних вібрацій, а після виходу в космос — екстремальних температурних перепадів. Тож фахівцям потрібно було підтвердження, що DRACO працює у штатному режимі. 7 грудня зонд зробив перший тестовий знімок (на цей момент він перебував на відстані 3,2 млн км від Землі). Фахівці місії використовували зображення для точного визначення орієнтації апарата. Після цього вони націлили камеру на скупчення M38, щоб перевірити коректність своїх розрахунків та відкалібрувати її. Знімок підтвердив правильність налаштування DRACO.
Наразі зіткнення DART з Діморфом заплановане на 26 вересня 2022 року. За подією та її наслідками спостерігатимуть радари та мережа наземних обсерваторій, а також італійський кубсат LICIACube. Він відокремиться від DART за кілька днів до зіткнення та сфотографує момент влучення. Нагадаємо, що на борту LICIACube встановлена камера Gecko, побудована компанією Dragonfly Aerospace, що належить українському підприємцю Максу Полякову.
За матеріалами https://www.nasa.gov