Група супроводу місії DART (Double Asteroid Redirection Test) опублікувала перший знімок астероїда Дідим. Вже менш ніж за три тижні космічний апарат вріжеться в його супутник Діморф. Метою експерименту є перевірка можливості зміни траєкторії небезпечних небесних тіл шляхом кінетичного впливу.
Зображення Дідима було отримане за допомогою камери DRACO (Didymos Reconnaissance and Asteroid Camera for Optical Navigation), встановленої на DART. 27 липня 2022 року вона зробила 243 знімки ділянки неба, на якій знаходився астероїд
Оскільки в момент зйомки відстань між DART і Дідимом перевищувала 20 млн км, а розмір самого астероїда становить лише 780 м (Діморф ще менше — його середній діаметр оцінюється у 180 м), багато фахівців сумнівалися, що камері вдасться впоратися з поставленим завданням. Але після обробки зображень вдалося знайти цятку, яка відповідає Дідиму.
Успішне фотографування астероїда стало важливою віхою для місії, адже від успіху роботи DRACO залежить, чи вдасться космічному апарату «вразити» свою ціль. Річ у тім, що «перехоплення» Діморфа буде здійснене на відстані 11 млн км від нашої планети. Через затримку сигналу у фінальні години місії бортовому комп’ютеру DART доведеться самостійно обчислювати положення астероїда за знімками DRACO та виконувати необхідні корекції курсу, щоб не промахнутися повз ціль.
У найближчі три тижні DART здійснить три корекції курсу, які мають знизити похибку у визначенні положення Діморфа до 2 км. За 24 години до удару апарат переведуть у автономний режим, після чого його бортовий комп’ютер самостійно прийматиме рішення про нові маневри. Зіткнення з Діморфом має відбутися 26 вересня 2022 року.
Нагадаємо, що за кілька днів до події від DART відокремиться італійський кубсат LICIACube. Він зазнімкує момент удару за допомогою камери Gecko, яка побудована компанією Dragonfly Aerospace, що належить українському підприємцю Максу Полякову.
За матеріалами https://www.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine