DART надіслав перший знімок своєї цілі

Група супроводу місії DART (Double Asteroid Redirection Test) опублікувала перший знімок астероїда Дідим. Вже менш ніж за три тижні космічний апарат вріжеться в його супутник Діморф. Метою експерименту є перевірка можливості зміни траєкторії небезпечних небесних тіл шляхом кінетичного впливу.

Знімок асетроїда Дідим, зроблений апаратом DART. Джерело: NASA JPL DART Navigation Team

Зображення Дідима було отримане за допомогою камери DRACO (Didymos Reconnaissance and Asteroid Camera for Optical Navigation), встановленої на DART. 27 липня 2022 року вона зробила 243 знімки ділянки неба, на якій знаходився астероїд

Оскільки в момент зйомки відстань між DART і Дідимом перевищувала 20 млн км, а розмір самого астероїда становить лише 780 м (Діморф ще менше — його середній діаметр оцінюється у 180 м), багато фахівців сумнівалися, що камері вдасться впоратися з поставленим завданням. Але після обробки зображень вдалося знайти цятку, яка відповідає Дідиму.

Успішне фотографування астероїда стало важливою віхою для місії, адже від успіху роботи DRACO залежить, чи вдасться космічному апарату «вразити» свою ціль. Річ у тім, що «перехоплення» Діморфа буде здійснене на відстані 11 млн км від нашої планети. Через затримку сигналу у фінальні години місії бортовому комп’ютеру DART доведеться самостійно обчислювати положення астероїда за знімками DRACO та виконувати необхідні корекції курсу, щоб не промахнутися повз ціль.

Схема місії DART. Джерело: NASA/Johns Hopkins Applied Physics Lab

У найближчі три тижні DART здійснить три корекції курсу, які мають знизити похибку у визначенні положення Діморфа до 2 км. За 24 години до удару апарат переведуть у автономний режим, після чого його бортовий комп’ютер самостійно прийматиме рішення про нові маневри. Зіткнення з Діморфом має відбутися 26 вересня 2022 року.

Нагадаємо, що за кілька днів до події від DART відокремиться італійський кубсат LICIACube. Він зазнімкує момент удару за допомогою камери Gecko, яка побудована компанією Dragonfly Aerospace, що належить українському підприємцю Максу Полякову.

За матеріалами https://www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада