«Цунамі» гравітаційних хвиль приголомшило вчених грандіозним рекордом

Міжнародна група вчених, зокрема дослідники з Австралійського національного університету, виявила найбільшу кількість гравітаційних хвиль із коли-небудь зафіксованих. У дослідженні, опублікованому 8 листопада 2021 року на ArXiv, було виявлено 35 нових гравітаційних хвиль, викликаних злиттям пар чорних дір або зіткненням нейтронних зір.

Їх зафіксували обсерваторії LIGO та Virgo у період з листопада 2019-го до березня 2020 року. Причому загальна кількість виявлень досягла 90, якщо рахувати з 2015 року момент першої успішної реєстрації гравітаційних хвиль.

Гравітаційні хвилі
Зафіксована рекордна кількість гравітаційних хвиль

Нещодавні відкриття пов’язані з масивними космічними подіями, більшість з яких розташовані на відстані мільярдів світлових років. Відлуння цих подій викликають бриж у просторі-часі. Вони включають злиття 32 пар чорних дір і, ймовірно, три зіткнення між нейтронними зорями та чорними дірами.

Професорка Сюзан Скотт із Центру гравітаційної астрофізики Австралійського національного університету заявила, що нове приголомшливе відкриття схоже на «цунамі» та є «великим кроком уперед у прагненні вчених розкрити секрети еволюції Всесвіту».

«Це справді нова ера у виявленні гравітаційних хвиль. Зростання кількості відкриттів поступово розкриває інформацію про життя та смерть світил по всьому Всесвіту. Фіксуючи гравітаційні хвилі від чорних дір у подвійних системах, можна зрозуміти, як ці системи утворилися у принципі», коментує Сюзан Скотт.

За словами професорки, виявленню такої рекордної кількості гравітаційних хвиль сприяло покращення чутливості обладнання для їхнього виявлення у Всесвіті. Причому цей процес постійно покращується, а прилади стають дедалі точнішими. Відкриття у цій галузі допоможуть ближче підійти до розгадки деяких із найскладніших загадок Всесвіту, включаючи роботу простору та часу.

Раніше ми повідомляли про те, як астрономи вперше зареєстрували злиття чорної діри та нейтронної зорі.

Заміна в міжзоряному просторі: Voyager 1 переключився на запасні двигуни
Екіпаж Polaris Dawn зустрів дивовижний захід Сонця з рекордної висоти над Землею
Майбутнє Сонця: астрономи вперше роздивилися поверхню червоного гіганта
З’явився з нічого: на супутнику Юпітера утворився новий вулкан
Перший приватний вихід у відкритий космос: пряма трансляція
Мінімісяць на два місяці: у нашої планети з’явиться тимчасовий супутник
Американські військові фінансують розробку орбітального десантування вантажів
Науковці створили «хмарний атлас» Марса
Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу