Цього тижня можуть відбутися потужні полярні сяйва

У ніч з 7 на 8 травня на Сонці відбувся спалах і корональний викид маси. Значна частина заряджених частинок вже досягла Землі та викликала збій зв’язку. Однак уже в середу наша планета може зазнати основного удару, який, імовірно, призведе до появи потужних полярних сяйв.

Полярні сяйва
Полярні сяйва. Джерело: Vincent Ledvina

Спалах і корональний викид маси

У ніч з 7 на 8 травня (0:54 за київським часом) на Сонці відбувся черговий спалах. Він належав до класу М1,5, тобто був середньої потужності. Однак при цьому його супроводжував корональний викид маси. Частина плазмової оболонки нашої зорі відірвалась і полетіла в космос.

Особливістю цього спалаху стало те, що він спрямований у бік Землі. Найшвидші частинки вже досягли планети та викликали короткочасні проблеми зі зв’язком і вимкнення електрики у різних регіонах.

Однак сама плазма коронального викиду маси рухається значно повільніше за ці частинки. Вона має досягти нашої планети у середу, 10 травня. Очікується, що вона викличе справді потужну магнітну бурю та призведе до появи численних полярних сяйв.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Чи можна очікувати полярні сяйва в Україні

Вчені вважають, що полярні сяйва будуть у цьому випадку дуже потужними. А отже, очікувати їх варто навіть у таких низьких широтах, як Нью-Йорк. Теоретично їх можна було би спостерігати й в Україні, але, судячи з прогнозів того, коли корональний викид маси досягне нашої планети, в Києві саме буде середина дня, і чи збережеться підвищене збудження молекул атмосферних газів до настання темряви, сказати важко.

Але це ще далеко не остання можливість побачити небесне видовище в Україні. Активність Сонця зростатиме до кінця наступного року. Магнітні поля над плямами будуть перез’єднуватися все частіше, породжуючи потужні спалахи. Тож цілком можливо, що полярні сяйва в наших широтах виникнуть знову. Однак передбачити заздалегідь, коли це станеться, неможливо. У найкращому випадку це буде відомо за 1–2 доби до самої події.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів