У ніч з 7 на 8 травня на Сонці відбувся спалах і корональний викид маси. Значна частина заряджених частинок вже досягла Землі та викликала збій зв’язку. Однак уже в середу наша планета може зазнати основного удару, який, імовірно, призведе до появи потужних полярних сяйв.
Спалах і корональний викид маси
У ніч з 7 на 8 травня (0:54 за київським часом) на Сонці відбувся черговий спалах. Він належав до класу М1,5, тобто був середньої потужності. Однак при цьому його супроводжував корональний викид маси. Частина плазмової оболонки нашої зорі відірвалась і полетіла в космос.
Особливістю цього спалаху стало те, що він спрямований у бік Землі. Найшвидші частинки вже досягли планети та викликали короткочасні проблеми зі зв’язком і вимкнення електрики у різних регіонах.
Однак сама плазма коронального викиду маси рухається значно повільніше за ці частинки. Вона має досягти нашої планети у середу, 10 травня. Очікується, що вона викличе справді потужну магнітну бурю та призведе до появи численних полярних сяйв.
Чи можна очікувати полярні сяйва в Україні
Вчені вважають, що полярні сяйва будуть у цьому випадку дуже потужними. А отже, очікувати їх варто навіть у таких низьких широтах, як Нью-Йорк. Теоретично їх можна було би спостерігати й в Україні, але, судячи з прогнозів того, коли корональний викид маси досягне нашої планети, в Києві саме буде середина дня, і чи збережеться підвищене збудження молекул атмосферних газів до настання темряви, сказати важко.
Але це ще далеко не остання можливість побачити небесне видовище в Україні. Активність Сонця зростатиме до кінця наступного року. Магнітні поля над плямами будуть перез’єднуватися все частіше, породжуючи потужні спалахи. Тож цілком можливо, що полярні сяйва в наших широтах виникнуть знову. Однак передбачити заздалегідь, коли це станеться, неможливо. У найкращому випадку це буде відомо за 1–2 доби до самої події.
За матеріалами www.space.com.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine