На Сонці відбулися два спалахи

Два потужних спалахи відбулися на Сонці 18 та 20 січня. Найближчими днями очікується не дуже сильна геомагнітна буря, яка проявлятиметься переважно у вигляді полярних сяйв.

Сонячнні спалахи
Сонячний спалах. Джерело: www.arabiaweather.com

У вівторок та четвер відбулися спалахи

Сонячна пляма AR2929 за останні кілька днів стала джерелом серії спалахів. Перший з них відбувся 18 січня о 17:44 за Гринвічем, другий — о 6:01 20 січня. Обидва спалахи були середньої сили. Жоден із них не спрямований у бік Землі, але їхня сила була достатньою для того, аби вплив відчули мешканці планети.

Перший зі спалахів досягне атмосфери Землі над Південною Америкою. Другий — над Індійським океаном. В обох випадках можуть спостерігатися короткочасні перешкоди у радіоефірі. Також можливі порушення роботи супутникових операторів. Крім того, майже напевно заряджені частинки взаємодіятимуть з атмосферою Землі, й це викличе полярні сяйва.

Зміна інтенсивності спалахів на Сонці спричиняється 11-річним циклом змін у його магнітосфері. Впродовж цього періоду інтенсивність спалахів на нашій зорі спочатку знижується до мінімуму, а потім зростає до максимуму.

Спалах 20 січня 2022 року. Джерело: www.sciencealert.com

Сонце рухається до максимуму своєї активності

У 2019 році Сонце минуло мінімум своєї активності. Зараз ми рухаємося до її максимуму, який має настати 2025 року. До цього часу спалахи середньої сили, на кшталт тих, що сталися цього тижня, будуть звичайним явищем. Проте значно небезпечніші спалахи великої потужності, які почнуться ближче до сонячного максимуму.

Вони можуть завадити роботі супутників і космонавтів на орбіті та викликати серйозні перешкоди у роботі наземної радіопередавальної апаратури. За потужних спалахів також можуть виникати проблеми зі здоров’ям у людей з хронічними захворюваннями. Спостерігатимуться полярні сяйва у помірних широтах. Катастрофічно потужні сонячні спалахи взагалі можуть викликати порушення електромереж на Землі.

За матеріалами www.sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Алгоритм машинного навчання допоможе передбачити гравітаційні хвилі
Примарний метелик: Gemini North зазнімкував планетарну туманність
Нова модифікація Телескопа горизонту подій побачить фотонні кільця навколо чорних дір
Розслідування завершено: SpaceX отримала дозвіл відновити польоти Falcon 9
Точно в ціль: висхідний Місяць «зафотобомбив» логотип Паризької олімпіади
Perseverance знайшов найважливішу марсіанську скелю
Темна матерія летить попереду звичайної під час зіткнень галактик
NASA спантеличена: повернення астронавтів Starliner залишається невизначеним
Sierra Space підірвала ще один прототип надувного модуля
Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна