Група супроводу місії Curiosity опублікувала дві анімації, складені на основі знімків ровера. Вони демонструють рух хмар по марсіанському небу.
Перша анімація складена з восьми кадрів, зроблених навігаційною камерою Curiosity 12 грудня 2021 року. На ній можна побачити не тільки рух хмар, а й відкинуті ними тіні.
Друга анімація складена з восьми кадрів, відзнятих 15 лютого 2022 року. Цього разу навігаційна камера Curiosity була спрямована прямо в небо з метою визначення швидкості руху та висоти хмар. Вченим удалося встановити, що вони перебували на висоті близько 80 км. На відміну від земних аналогів, марсіанські хмари складаються не з кристаликів водяного льоду, а з твердого діоксиду вуглецю (сухого льоду).
Марсіанські хмари достатньо тьмяні та слабкі, тому для їх фотографування використовуються спеціальні методи. Спочатку робиться кілька знімків, щоб отримати чіткий статичный фон. Потім цей фон видаляється з зображень, що дозволяє візуалізувати рухомі об’єкти на кшталт хмар і їхніх тіней.
Ви також можете почитати про заходи, вжиті NASA з метою порятунку коліс марсоходу Curiosity, що руйнуються.
За матеріалами https://mars.nasa.gov
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine