Чудернацькі скелі на Марсі розкрили секрет геології планети

Марсохід-ветеран NASA Curiosity сфотографував викривлені кам’яні стовпи на поверхні Червоної планети. Curiosity зробив фото 15 травня. Зображення було отримане на 3474 сол (марсіанський день) місії. Наразі Curiosity наближається до завершення свого першого десятиліття на Марсі, яке відбудеться 6 серпня 2022 року.

Марс
Слабка гравітація на Марсі також могла вплинути на форму «шипів»

«Скельні утворення у вигляді шипів, швидше за все, є «зацементованими» заповненнями давніх тріщин в осадовій породі. Вона утворена шарами піску та води, але решта скелі була сформована з м’якшого матеріалу і пізніше була зруйнована ерозією», — пояснює Інститут SETI.

Більш слабка гравітація на Марсі також могла вплинути на форму «шипів». Нагадаємо, що марсіанська гравітація становить 1/3 від земної.

Попри довгу місію, Curiosity має довгостроковий план пошуку придатних для життя умов у кратері Гейла. Зараз марсохід підіймається на гору Шарп, щоб подивитися на відкладення у навколишньому середовищі. Саме на цій горі Curiosity знайшов химерні скелі. Очікувалося, що зонд вивчить «цікаві структури» першої цілі на прізвисько «Ла Парагуа» та проведе мультиспектральний аналіз другої цілі під назвою «Сан-Педро», а потім використає стереозображення на об’єкті під назвою «Тапір».

Марсохід-близнюк Perseverance приземлився 18 лютого 2021 року для пошуку потенційних мікробів у дельті стародавньої річки всередині кратера Єзеро. Perseverance планує зберегти кілька зразків для майбутньої місії, щоб відправити їх на Землю у 2030-х.

Нагадаємо, що раніше NASA вжила екстрених заходів з порятунку коліс Curiosity, що руйнуються.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine