«Чандраян-3» надіслав перше фото з поверхні Місяця

Перша світлина індійської місії «Чандраян-3» після її захопливого приземлення на Місяці розкриває нам картину поверхні, яка прихована від нашого погляду. На першому знімку помітні плями та рельєфні особливості, розкидані неподалік південного полюса нашого природного супутника.

«Чандраян-3»
Перше зображення поверхні Місяця, зроблене індійською місією «Чандраян-3» після її історичного приземлення 23 серпня 2023 року. Авторство зображення: ISRO

Індійська організація космічних досліджень (ISRO) опублікувала ці захопливі світлини на соціальній мережі Twitter 23 серпня, всього через кілька годин після успішного спуску космічного апарата «Чандраян-3» на поверхню Місяця.

Перша порція з чотирьох фотографій була отримана завдяки камері вимірювання горизонтальної швидкості посадкового модуля. Додаткові зображення, отримані з камери Landing Imager, показують місце приземлення, включаючи фрагмент посадкової ноги космічного апарата та його тінь.

Ця історична подія зробила Індію четвертою країною у світі, яка змогла успішно посадити свій космічний апарат на поверхню Місяця, після Сполучених Штатів, колишнього Радянського Союзу та Китаю. Варто зазначити, що «Чандраян-3» також став першим апаратом в історії, який здійснив посадку біля південного полюса Місяця — регіону, що становить найбільший інтерес для науковців та космічних агентств по всьому світу.

Науковці вважають, що ці місячні кратери, постійно затінені від Сонця, містять водяний лід. Це відкриття може стати ключем до видобутку ресурсів для підтримки майбутньої колонізації Місяця людством. Навіть більше, ці кратери можуть стати ідеальним місцем для розташування телескопів наступного покоління, які допоможуть астрономам досліджувати найвіддаленіші куточки Всесвіту.

ISRO
Місія «Чандраян-3». Ілюстрація: ISRO

На борту «Чандраяна-3» також є малий місяцехід «Праг’ян», який незабаром розпочне свої власні дослідження цього покритого таємницями регіону. Тож варто очікувати ще більше захопливих зображень. Однак варто зазначити, що як місяцехід, так і посадковий модуль мають невеликий ресурс роботи, оскільки їхні батареї не витримають двотижневу місячну ніч.

Це була вже друга спроба Індії посадити космічний апарат біля південного полюса Місяця. Попередня посадка, проведена у вересні 2019 року, завершилася провалом — посадковий модуль «Чандраян-2» зіткнувся з Місяцем через технічну несправність.

Тріумф Індії стався всього через кілька днів після до того, як російський апарат «Луна-25» врізався у Місяць під час орбітального маневру 19 серпня.

Раніше ми повідомляли про те, як «Чандраян-3» показав поверхню зворотного боку Місяця перед посадкою.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії