CAPSTONE вирушив до Місяця

Компанія Rocket Lab здійснила успішний запуск ракети Electron з супутником CAPSTONE (Cislunar Autonomous Positioning System Technology Operations and Navigation Experiment), який належить NASA. Найближчими днями апарат має виконати серію маневрів, які відправлять його до Місяця.

Технічне влаштування та завдання місії

Супутник CAPSTONE побудований на основі платформи CubeSat (12U), його вага становить 25 кг. Головне завдання апарата полягає у перевірці майже прямолінійної гало-орбіти (Near-Rectilinear Halo Orbit, NRHO) з центром навколо точки Лагранжа L2 системи Земля-Місяць. Вона була обрана NASA та ESA для розміщення навколомісячної орбітальної станції Gateway. Під час своєї місії супутник повинен буде практично перевірити довгострокову стабільність цієї орбіти. На CAPSTONE покладене і друге завдання, тестування автономної навігаційної системи.

Супутник CAPSTONE (концепт). Джерело: NASA

Супутник буде доставлений до Місяця за допомогою побудованої Rocket Lab універсальної платформи Photon. Варто зазначити, що CAPSTONE став першим для компанії міжпланетним вантажем. Ракета Electron, вписала себе в довідники космонавтики, як найменший носій в історії, який використовувався для запуску апарата до Місяця.

План польоту CAPSTONE

Зараз зв’язка з Photon та CAPSTONE знаходиться на навколоземній орбіті. У найближчі п’ять днів їм належить виконати серію корекцій курсу, під час яких вони поступово підвищуватимуть свій апогей. На шостий день після запуску відбудеться маневр, який спрямує зв’язку до Місяця. Через 20 хвилин після його завершення, CAPSTONE відокремиться від Photon, після чого вони продовжать політ у самостійному режимі.

План польоту CAPSTONE. Джерело: Rocket LAb

У наступні чотири місяці CAPSTONE виконає серію корекцій, які дозволять перейти на NRHO-орбіту. Ця подія запланована на 13 листопада. Очікується, що апарат пропрацює на NRHO-орбіті щонайменше шість місяців.

Що стосується Photon, то після відділення CAPSTONE, платформа здійснить проліт Місяця. У Rocket Lab сподіваються використати цю подію для додаткового тестування системи її управління. Крім того, імовірно на борту платформи встановлена камера, яка зробить низку знімків супутниці нашої планети.

Раніше ми писали про підготовку до запуску сонячного вітрильника NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Геть із Чумацького Шляху: знайдена найближча до Землі гіпершвидкісна зоря
Небезпечний випадок декомпресії на МКС викликав переполох в радіоефірі
Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner
Інтерактивна карта «Жнива надії» допоможе українським аграріям
Людина, яка показала нам Сонячну систему: голова місії Voyager Ед Стоун помер у віці 88 років
Короткочасні космічні подорожі не шкодять здоров’ю людини
Зразки зі зворотного боку Місяця прибудуть на Землю 25 червня
Космічний телескоп Hubble розкрив таємницю вибуху 40-річної давнини
На кораблі Starliner виявлено новий витік гелію
Місячна станція стала на крок ближче до запуску