Авіаційна компанія Wilson Aerospace, що базується в Колорадо, подала позов до суду, звинувачуючи військового підрядника NASA Boeing у шахрайстві та крадіжці їхньої інтелектуальної власності. Згідно зі скаргою, яка була подана до федерального суду Сіетла на минулому тижні, Boeing отримав мільярди доларів доходу через порушення комерційної таємниці, й тому Wilson Aerospace просить повернути всі їхні доходи та прибутки.
Wilson, з якою Boeing уклав контракт у 2014–2016 роках на розробку рішень для кріплення двигунів до ракети NASA Space Launch System Moon, стверджує, що авіаційний гігант розірвав контракт і запропонував неякісні рішення, які, як цитує Sky News, «критично не відповідали вимогам якості та продуктивності». Ці рішення, як стверджується у позові, призвели до аварій, які затримали пуск масивної ракети SLS.
Wilson Aerospace звинувачує компанію Boeing у викраденні та помилковому використанні інтелектуальної власності, що могло поставити під загрозу життя астронавтів.
«Boeing не тільки вкрав інтелектуальну власність і завдав шкоди репутації нашої компанії, але й використав технологію неправильно ще й за рахунок безпеки астронавтів. Це дуже підло та підступно, бо Boeing поставили власний прибуток вище за безпеку людей», — заявив засновник Wilson Aerospace Девід Вілсон, якого цитує газета Denver Post.
Wilson Aerospace також стверджує, що Boeing викрав їхні розробки спеціальних інструментів, які використовуються астронавтами під час виходів у відкритий космос для встановлення обладнання для системи життєзабезпечення Міжнародної космічної станції та шлюзових камер.
Наприклад, у позові йдеться, що Boeing використовував спеціальний ключ у спосіб, що не відповідає його оригінальному дизайну, а більш рання версія інструменту досі застрягла на МКС. Також Boeing все ще нібито використовує вкрадену інтелектуальну власність Wilson Aerospace, не знаючи, як правильно її застосовувати, тому продукти на їхній основі мають критичні недоліки у безпеці, що ставлять під загрозу життя астронавтів.
Boeing, зі свого боку, стверджує, що винна Wilson Aerospace, та відкидає всі звинувачення.
«Цей позов рясніє неточностями й упущеннями. Ми будемо захищатися в суді», — йдеться у заяві Boeing.
Важко сказати, хто має рацію. Чи справді відомий авіагігант скористався перевагами значно меншого підрядника і порушив його права інтелектуальної власності, або ж це брудний випадок невдалого партнерства. Наразі все, що ми можемо зробити, — це чекати та спостерігати за розвитком цієї особливо заплутаної справи.
Раніше ми повідомляли про те, як «проклятий» космічний корабель Boeing Starliner знову залишився на Землі.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine