Запуск SLS скасували через проблеми з двигуном

NASA скасувала, намічену на 29 серпня, спробу запуску надважкої ракети SLS. Це сталося через проблеми з одним із двигунів першого ступеня носія. Наступна спроба запуску SLS відбудеться не раніше 2 вересня.

Ракета SLS на стартовому майданчику. Джерело: NASA-J. Kowlsky

Спочатку підготовка до пуску SLS проходила у штатному режимі. Інженери NASA розпочали заправлення ракети компонентами палива. У якийсь момент був зафіксований витік водню, проте фахівцям вдалося впоратися з цією проблемою й заправлення ракети було продовжене.

Однак невдовзі виникла інша проблема. Перед пуском, у встановлені на першому ступені двигуни RS-25, подається трохи палива. Це необхідно для того, щоб довести їх до потрібної температури. Однак система стравлювання водню на одному з силових агрегатів SLS не спрацювала і двигун не був охолоджений. Спроба усунути несправність не дала жодного результату. Через це керівнику польоту довелося скасувати пуск.

Тепер із SLS буде злито все паливо, після чого фахівці розпочнуть вивчення проблемного силового агрегату. Залежно від серйозності ситуації, вона або буде усунена на місці, або ракета буде повернена до Будівлі вертикального складання для ремонту. Найближчі пускові вікна для пуску SLS будуть відкриті 2 та 5 вересня. Якщо ракету не вдасться запустити у зазначені дні, наступні стартові вікна для польоту до Місяця будуть відкриті у період з 20 вересня до 4 жовтня та з 17 жовтня до 31 жовтня.

Більш детально про SLS, основні цілі та завдання місії Artemis I, ви можете дізнатися з нашої статті.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine