Трансляція старту місячної ракети SLS

Гігантська ракета SLS завершує останні приготування до старту. Запуск відбудеться сьогодні о 15:33 за київським часом. Вірогідність хорошої погоди складає 70%.

Запуск SLS
Запуск SLS. Джерело: NASA/Bill Ingalls

Запуск SLS

Перша демонстраційна місія Artemis І, яка відбувається в межах програми повернення людей на Місяць, готується до старту. Його заплановано на 15 годин 33 хвилини за київським часом. Однак погода в районі стартового майданчика залишається нестабільною. Метеорологи дають 70% того, що вона дозволить запустити ракету сьогодні.

Гігантська ракета Space Lunch System (SLS) проходить останні підготовчі етапи. Трансляція цих процесів відбувається на офіійному каналі NASA. На ньому ж можна буде помилуватися на старт цієї гігантської конструкції, висота якої складає 100 м.

Перша демонстраційна місія

Остаточне рішення про запуск буде прийняте всього за кілька годин до старту. Якщо погодні умови будуть несприятливими, то його перенесуть на 2 вересня. Artemis I є демонстраційною безпілотною місією. В її рамках на обльотну траєкторію до Місяця буде послано корабель Orion, європейський сервісний модуль та ще купу додаткового навантаження.

Більша частина малих кубсатів при цьому продовжить мандрувати в космосі. А от основне навантаження здійснить кілька маневрів поблизу Місяця та повернеться на Землю. Фахівці визнають небезпеку провалу місії через технічні причини. На їх думку, шанс втратити ракету складає 1 до 125.

Порівняння SLS з іншими ракетами
SLS — одна з найбільших ракет в історії

Якщо ж місія буде успішною, то наступним кроком має стати доправлення астронавтів на орбіту навколо Місяця. Поки воно заплановане на 2024 рік. А вже після цього має відбутися місія Artemis III, в рамках якої людина знову ступить на місячну поверхню.

За матеріалами: www.nasa.gov

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine