Blue Origin показала макет місячного модуля

Компанія Blue Origin розмістила 12-метровий інженерний макет місячного модуля в Космічному центрі ім. Джонсона. Макет був створений т.зв. «національною командою», до складу якої також увійшли компанії Lockheed Martin, Northrop Grumman і Draper.

Макет місячного модуля Blue Origin. Джерело: Blue Origin

У травні 2020 року NASA опублікувала результати конкурсу Human Landing Services (HLS). У його межах відомство відібрало три заявки на створення місячного модуля для програми Artemis. До їх числа увійшов і проєкт «національної команди». На наступному етапі учасники конкурсу повинні будуть надати докладний технічний опис своїх заявок. Після цього аерокосмічна адміністрація вибере проєкт, який отримає фінансування для подальшого розроблення.

Місячний модуль «національної команди» має триступеневу конструкцію. Blue Origin надасть спускальну платформу Blue Moon і двигун BE-7, який буде використовуватися для посадки на місячну поверхню. Lockheed Martin побудує багаторазову капсулу екіпажу, призначену для зльоту з Місяця. Northrop Grumman створить модуль-буксир, здатний вивести апарат на низьку навколомісячну орбіту (його основою стане корабель постачання Cygnus). Draper сконструює системи управління та навігації. Запуск апарата в космос збираються здійснювати за допомогою ракети New Glenn.

За задумом проєктувальників, макет, встановлений у Космічному центрі ім. Джонсона, стане об’єктом пильного вивчення з боку фахівців і астронавтів NASA. Їхні зауваження та рекомендації буде використано для поліпшення конструкції апарата. Представники Blue Origin стверджують, що в разі отримання схвалення, місячний модуль буде готовий до польоту у 2024 році.

За матеріалами https://www.blueorigin.com