Біля червоного карлика знайдено дві суперземлі

Використовуючи дані телескопа TESS, міжнародна команда дослідників виявила дві раніше невідомі суперземлі. Вони обертаються навколо відносно близької до Сонячної системи зорі TOI-2095.

Красный карлик
Червоний карлик в уявленні художника. Джерело: NASA

TOI-2095 розташована на відстані 137 світлових років від Землі. Вона являє собою червоний карлик, чия маса і радіус становлять 44% від маси та радіуса Сонця.

Під час аналізу даних телескопа TESS, астрономи зуміли виявити періодичні зменшення яскравості TOI-2095. Вони відповідають транзитам двох екзопланет, що обертаються навколо червоного карлика. Спостереження, проведені за допомогою інших обсерваторій, підтвердили їхнє існування.

Орбіта внутрішньої екзопланети проходить на відстані приблизно 0,1 а. о. від зорі. Її радіус перевищує радіус нашої планети на 25%, в той час, як маса оцінюється в 4,1 маси Землі. Рівноважна температура поверхні екзопланети становить 74 °C.

Друга екзопланета на 33% більша за нашу планету. Її маса становить 7,4 маси Землі, тоді як рівноважна температура оцінюється у 26 °C. Отже, її орбіта проходить у зоні населеності. За наявності відповідних атмосферних умов на поверхні цієї суперземлі може існувати вода в рідкому вигляді. Це робить її вельми перспективним кандидатом для подальших досліджень, зокрема і з використанням телескопа James Webb.

Ви також можете почитати про те, як James Webb довів можливість формування екзопланет в епоху «космічного полудня».

За матеріалами https://phys.org

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t. me/ustmagazine