«Безвідповідальний крок»: США обурені поведінкою російського супутника

Американський військовий генерал висловив обурення через нещодавно запущений російський супутник «Космос 2558». Військові переконані у тому, що російський апарат переслідує американський на орбіті.

Космос 2558
Запуск російського супутника «Космос 2558». Фото: CNBC

Командувач Космічного командування США Джеймс Дікінсон в інтерв’ю NBC News назвав запуск російського супутника «Космос 2558» безвідповідальною поведінкою. Генерал також повідомив, що бойове командування стежить за супутником та намагається визначити його справжні цілі, бо його орбіта збігається з орбітою американського апарата USA 326.

«Ми бачимо, що він перебуває на орбіті, подібній до одного з наших цінних апаратів. Тож продовжуватимемо його відстежувати», — сказав Дікінсон.

«Космос 2558» та USA 326

1 серпня росія запустила «Космос 2558» у ту ж орбітальну площину, що й військовий супутник USA 326. Американський апарат стартував у лютому на ракеті SpaceX Falcon 9. Експерти, які відстежують орбіти обох супутників, мають серйозні підозри, що російський супутник шпигує за американським.

Російський апарат був запущений у час, коли американського супутника проходив над космодромом Плесецьк. За словами Марко Лангбрука, викладача астродинаміки Делфтського технічного університету в Нідерландах, орбіти обох супутників мають відхилення лише на 0,04 градуса, а мінімальне їхнє зближення відбувається на відстані 75 км. Зрештою, російський супутник може маневрувати на орбіті, щоб зближуватись з американським військовим супутником і, можливо, поспостерігати за ним, щоб визначити його призначення.

Орбіта Космос 2558 та USA 326
Орбіта «Космоса 2558» та USA 326

Це не перший випадок, коли росія відправляє супутники-шпигуни для стеження за військовими апаратами США на орбіті. У 2020 році російський супутник під назвою «Космос 2542» переслідував USA 245 — електрооптичний супутник-розвідник на низькій навколоземній орбіті. Можливо, це не найкраща практика, але стежити за орбітою іншого супутника у космосі — не зовсім незаконно. Хоча уряд США буде скаржитися, зрештою він нічого не може вдіяти.

Раніше ми розповідали про технології супутникової війни, або як знищити об’єкт на орбіті.

За матеріалами Gizmodo

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine