Безпрецедентна роздільна здатність: супутник компанії Maxar зазнімкував МКС і Starliner

Компанія Maxar опублікувала знімок, зроблений одним з її супутників. На ньому можна побачити МКС і пристикований до неї корабель CST-100 Starliner.

МКС і Starliner, зазнімковані одним із супутників компанії Maxar. Джерело: Maxar

Maxar насамперед відома завдяки своїм високоякісним супутниковим знімкам земної поверхні. Їх використовують для моніторингу, оцінки наслідків катастроф і бойових дій. Супутники Maxar регулярно проводять знімкування лінії фронту, результатів ударів по об’єктах у російському тилу та слідів воєнних злочинів на окупованих територіях.

Однак Maxar не обмежується лише Землею. 2021 року компанія отримала дозвіл Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США на знімкування супутників, що перебувають на низькій навколоземній орбіті в діапазоні висот від 200 до 1000 км. Після цього компанія запустила ініціативу NEI (non-Earth imaging), в межах якої пропонує як державним, так і приватним замовникам знімкування космічних апаратів.

Представлене фото є демонстрацією можливостей Maxar. Воно було зроблене 7 червня 2024 року супутником, який перебував на відстані 276 км від МКС. На знімку можна у всіх деталях розглянути структуру орбітального комплексу, включно з основними модулями, масивами сонячних батарей і радіаторними панелями. Також добре помітний пристикований до МКС корабель CST-100 Starliner.

Згідно із заявою Maxar, її апарати можуть отримувати зображення супутників у заявленому діапазоні висот із роздільною здатністю до 15 см на один піксель, а також відстежувати їхні переміщення. У межах ініціативи NEI вона пропонує такі послуги своїм клієнтам:

  • Допомога в ідентифікації та характеристиці космічних об’єктів, а також в оцінці операційного середовища для нових космічних запусків.
  • Оцінка ризиків зіткнення на орбіті, планування маневрів, перевірки після закінчення терміну служби космічної техніки та контроль її зведення з орбіти.
  • Допомога супутниковим операторам у забезпеченні безпечної навігації, оцінювання стану їхніх активів і моніторинг неробочих супутників.
  • Місії з метою національної безпеки США та їхніх союзників.

Вчені розгадали таємницю субнептунів
Застряглі у космосі: повернення екіпажу Starliner відклали на невизначений термін
100 тисяч орбіт: Mars Odyssey відзначив ювілей незвичайним знімком гори Олімп
У США помер український винахідник Любомир Романків
NASA планує вирощувати станції на Місяці та Марсі з грибів
Космічний шрам: супутник зазнімкував знаменитий кратер в Аризоні
Ширше за Starship: Gravitics будує надважкі ракети із вдвічі більшим діаметром корпусу
Фосфати у зразках астероїда Бенну вказують на його міжзоряність
Зруйнований російський супутник змусив астронавтів МКС терміново сховатися від уламків
Подарунок на день народження: телескоп Gemini North зазнімкував галактику з зоряними феєрверками